صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

وزیر کشور طالبان: آمریکا دشمن ما نیست

کد خبر 194710 1401-02-27 12:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سراج الدین حقانی که آمریکا برای دستگیری اش جایزه ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرده است، در مصاحبه ای با خبرنگار معروف شبکه سی ان ان، اعلام کرد که طالبان، آمریکا را دشمن خود نمی داند.
وزیر کشور طالبان: آمریکا دشمن ما نیست

به گزارش خبرگزاری مهر، سراج الدین حقانی وزیر کشور طالبان که چندی پیش برای نخستین بار در انظار عمومی ظاهر شده و از چهره اش رونمایی شده بود، برای اولین بار با یک شبکه خبری آمریکایی مصاحبه ای انجام داد.
حقانی که آمریکا برای دستگیری اش جایزه ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرده است، در مصاحبه با شبکه خبری «سی ان ان» اعلام کرد که طالبان در حال حاضر به آمریکا به عنوان دشمن نگاه نمی کند.
وی در پاسخ پرسش «کریستین امانپور» خبرنگار این شبکه مبنی بر این که آیا طالبان همچنان آمریکا را دشمن خود تلقی می کند، گفت: بیست سال اخیر، دوران درگیری و جنگی سخت بود. زمانی که در دوحه توافقی برقرار شد، تصمیم گرفتیم که درباره این مسئله صحبت نکنیم. در آینده نیز ما مایلیم روابطی خوب با آمریکا و جامعه جهانی داشته باشیم. زمان دیپلماسی فرا رسیده است.
حقانی تاکید کرد که طالبان به توافق دوحه پایبند بوده است.
پیشتر اعلام شده بود که آمریکا برای بازداشت این فرد پنج میلیون دلار پاداش تعیین کرده‌ بود اما این مبلغ پس از آنکه وی سرپرست وزارت کشور طالبان شد، دو برابر شد.
طالبان این تصمیم آمریکا را در تضاد با توافق‌نامه‌ دوحه می‌داند و بارها بر حذف نام اعضایش از فهرست سیاه تأکید کرده‌ است.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید