صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

ایران و عمان بر توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل تاکید کردند

کد خبر 194760 1401-02-27 17:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات سلطنت عمان بر توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل در راستای تسهیل تجارت دو کشور تاکید کرد.
ایران و عمان بر توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل تاکید کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با سعید بن حمود المعولی وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات سلطنت عمان دیدار کرد و در این دیدار طرفین بر ضرورت توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه حمل‌ونقل دریایی و همچنین ترانزیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاکید کردند.
در این دیدار مقرر شد ایران و سلطنت عمان بررسی همکاری‌های بلندمدت و مشترک در این زمینه را در دستور کار خود قرار دهند و پیگیری‌های لازم به‌منظور اجرایی کردن اهداف در این حوزه و در راستای منافع دو کشور را داشته باشند.
همچنین مقرر شد یک کارگروه مشترک حمل‌ونقل دریایی بین دو کشور برگزار شود و راهکارهای فنی، مطالعات و بررسی‌های لازم در این زمینه صورت بگیرد.
در این راستا مقرر شد پیگیری تصویب موافقت‌نامه حمل‌ونقل دریایی امضا شده در دستور کار دو کشور و همچنین این پیشنهاد همکاری در دستور کار دیدار رؤسای ایران و سلطنت عمان قرار گیرد.
در آستانه سفر رئیس جمهوری ایران به عمان، معاون وزیر، در رأس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی از جمله مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه سرمایه‌گذاری سلطنت عمان و همچنین علی نجفی خوشرودی، سفیر ایران در مسقط قرار گرفت.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید