صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

سند نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد

کد خبر 194790 1401-02-27 19:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هم‌زمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان ایران و جمهوری کوبا، نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.
سند نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، هم‌زمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان ایران و جمهوری کوبا، علاوه بر توافق در زمینه توسعه همکاری‌های صنعتی، معدنی و تجاری، نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.
در این سند که به امضای محمدصادق مفتح، قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و ریکاردو کابرسیاس، معاون نخست‌وزیر کوبا رسید، ظرفیت‌های موجود و نیاز بازار دو کشور در زمینه‌های مختلف کالایی مورد توجه قرار گرفته و شامل توافقات خوبی برای همکاری‌های بلندمدت و ارتقای سطح تبادلات تجاری است.
گفتنی است، در جریان امضای این سند که محمدرضا کریم‌زاده، مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا و سید احمدرضا علائی طباطبایی، معاون رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز حضور داشتند، بر پتانسیل‌های افزایش روابط تجاری دو کشور نیز تاکید شد.
اکنون کوبا از تولیدکنندگان غلات به شمار می‌رود و بازار بسیار مناسبی در حوزه امریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران است. علاوه بر تهاتر کالایی، همکاری در زمینه پولی و بانکی، موضوعات مرتبط با معدن و صنایع معدنی و زمین‌شناسی، صنایع دانش‌بنیان و.. از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور است.
هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا از ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


استفاده از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تامین مالی مرغداران
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی از جمله صندوق طیور برای تامین مالی تولید کنندگان استفاده کنند.

سفر هیأت تجاری قزاقستان به تهران در اواخر خرداد ماه
با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ج.ا. ایران و مرکز توسعه صادرات قزاقستان یک هیأت تجاری از این کشور به تهران سفر می کنند.

۴۵ درصد مراجعین به مراکز آموزشی، فارغ التحصیلان بیکار هستند
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ۴۵ درصد از کسانی که به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که بازار آن‌ها را جذب نکرده است.

قیمت سکه طرح جدید ۱۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان شد
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز ۹ خرداد بازار آزاد تهران ۱۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

خبرهای مرتبط را دنبال کنید