صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تأکید وزیر آمریکایی بر لزوم افزایش کمک‌های متحدان واشنگتن به اوکراین

کد خبر 194814 1401-02-27 21:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خزانه داری آمریکا از متحدان این کشور خواست تا کمک های مالی خود را به اوکراین تقویت کنند.
تأکید وزیر آمریکایی بر لزوم افزایش کمک‌های متحدان واشنگتن به اوکراین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، «جنت یلن» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه از متحدان کشورش خواست تا هزینه‌های بیشتری را صرف حمایت از اوکراین کنند، زیرا به اعتقاد وی حملات روسیه به زیرساخت‌های حیاتی اوکراین حکایت از کاهش ندارد.
برغم سیل کمک های اتحادیه اروپا به اوکراین، وزیر خزانه داری آمریکا، در سخنرانی در مجمع اقتصادی بروکسل، گفت که باید اقدامات بیشتری انجام شود. یلن تاکید کرد: صمیمانه از همه شرکای خود می خواهم که در افزایش حمایت مالی از اوکراین به ما ملحق شوند.
این مقام دولت آمریکا یادآور شد: بدیهی است که حمایت های دوجانبه و چندجانبه اعلام شده تاکنون، برای رفع نیازهای اوکراین، حتی در کوتاه مدت، نیز کافی نخواهد بود.
یلن با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا احتمالاً کمک‌های مالی قابل توجهی برای حفظ اوکراین ارائه خواهد کرد، به کشورهای عضو گروه ۷ از جمله انگلیس، کانادا و ژاپن نیز اعلام کرد کمک های بیشتری به اوکراین ارسال کنند.
وزیر خزانه داری آمریکا افزود: واشنگتن تعهد جدی به تامین مالی اوکراین دارد و مشخصا اتحادیه اروپا نیز در مورد ارائه کمک های لازم بسیار جدی است. آمریکا و متحدان غربی آن از ابتدای جنگ اوکراین و به نام کمک به کی یف با روانه کردن کمک های مالی و تسلیحاتی به اوکراین سهم بسزایی در برافروخته شدن نگه داشتن آتش جنگ در این کشور داشته اند.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید