صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بایدن: تیراندازی نیویورک، تروریسم داخلی است

کد خبر 194823 1401-02-27 23:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور آمریکا تیراندازی اخیر در منطقه بافلو ایالت نیویورک را که به کشته شدن ۱۰ نفر منجر گردید، «تروریسم داخلی» خواند.
بایدن: تیراندازی نیویورک، تروریسم داخلی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، رئیس جمهور آمریکا تیراندازی در منطقه بافلو نیویورک را که به کشته شدن ۱۰ فرد سیاه پوست منجر گردید، «تروریسم داخلی» توصیف کرد.
بر اساس این گزارش، «جو بایدن» گفت: آنچه در اینجا روی داد یک تروریسم آشکار و مستقیم است. یک تروریسم داخلی.
رئیس جمهور آمریکا همچنین تئوری برتری نژاد سفید را یک «سم» برشمرد.
پیش از این اعلام شده بود که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه از محل تیراندازی مرگبار اخیر در شهر بوفالو واقع در ایالت نیویورک، که منجر به مرگ ۱۰ سیاهپوست شد، بازدید خواهد کرد.
«کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید گفت که سفر بایدن به بوفالو، که به صورت فوری و پیش از سفر روز پنجشنبه رئیس جمهور به کره جنوبی و ژاپن برنامه ریزی شده، فرصتی برای ایجاد آرامش در جامعه خواهد بود.
بایدن همانند تمام اسلاف خود بارها وعده داده که به کنترل اسلحه یا به عبارت بهتر خشونت های مرگبار در آمریکا رسیدگی کند اما تیراندازی های سریالی مرگبار اخیر حکایت از ناکامی او در این مورد دارد.
در جریان تیراندازی دسته‌جمعی در سوپرمارکتی واقع در شهر بوفالو در ایالت نیویورک آمریکا، ۱۰ نفر کشته و سه نفر زخمی شدند. رسانه های آمریکایی در این باره اعلام کردند، نوجوان ۱۸ ساله ای که خود را طرفدار برتری سفیدپوستان اعلام کرده، عامل این تیراندازی مرگبار بوده است.
«کاملا هریس» معاون رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تیراندازی مرگبار یک نوجوان سفیدپوست در شمال نیویورک، که ۱۰ تَن را به کام مرگ کشاند، گفت: آمریکا شاهد همه گیری نفرت است.
تیراندازی و کشتار دسته جمعی مشکلی فزاینده و نگران‌کننده در آمریکا است. آمار کشتار از طریق استفاده از سلاح گرم در این کشور به دلیل آزادی خرید و فروش اسلحه بسیار بالاست و در چند سال اخیر به ویژه از زمان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور، عقاید نژادپرستانه و جنایاتی که در این راستا رخ می دهد روندی صعودی داشته است.خبرهای مرتبط را دنبال کنید