صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ملت فلسطین اجازه یهودی سازی مسجدالاقصی را نخواهند داد

کد خبر 194830 1401-02-28 06:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جنبش حماس در خارج فلسطین تاکید کرد که مسجدالاقصی یک مکان دینی کاملا اسلامی است و ملت فلسطین اجازه یهودی سازی آن را نخواهند داد.
ملت فلسطین اجازه یهودی سازی مسجدالاقصی را نخواهند داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «خالد مشعل» رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در خارج گفت که ملت فلسطین اجازه یهودی سازی مسجدالاقصی یا تقسیم و تخریب آن و هرگونه اعمال حاکمیت دینی و سیاسی از سوی اشغالگران را نخواهد داد.
خالد مشعل در گفتگو با الاقصی گفت: طرح‌های صهیونیست‌ها همچنان پابرجاست و به ملت عظیم فلسطین هشدار می‌دهم که نبرد هنوز تمام نشده است و انتظار می‌رود صهیونیست‌ها در مناسبت‌های آینده باز هم به مسجدالاقصی یورش ببرند.
وی تاکید کرد: دشمن چنین فکر می‌کرد که ممانعت از تمام اشکال مقاومت مسلحانه در کرانه باختری زمینه را برای ادامه شهرک سازی و بلعیدن اراضی و سیطره بر مسجدالاقصی مهیا خواهد کرد.
مشعل تصریح کرد: دشمن در مرحله گذشته می‌خواست با طرح تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی حاکمیت دینی بر این مکان را در اختیار بگیرد.
وی افزود: اصطلاحی که اشغالگران ترویج داده و برخی از سیاستمداران اروپایی درباره آزادی دسترسی به اماکن عبادتی از آن استفاده می‌کنند اصطلاحی گمراه کننده است چرا که مسجدالاقصی یک مکان دینی کاملاً اسلامی است و صهیونیست‌ها حقی در آن ندارند.
خالد مشعل همچنین گفت که نبرد شمشیر قدس نقطه عطفی را در تاریخ مبارزات فلسطین تشکیل می‌دهد.


تیتر های خواندنی