صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

دستاوردهای حوزه «فناوری‌ ژئوماتیک» به نمایش گذاشته می شود

کد خبر 194970 1401-02-28 15:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نمایشگاه دستاوردهای حوزه مشاهدات زمین و فناوری های ژئوماتیک اول خردادماه در خانه نوآوری و فناوری ایران برگزار می شود.
دستاوردهای حوزه «فناوری‌ ژئوماتیک» به نمایش گذاشته می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در عصر ارتباطات، داشتن اطلاعات و داده‌های متقن و قابل اعتماد بسیار ضروری و مهم است و می‌تواند اقدامات و گام‌ها برای حل مسایل و نیازها در عرصه های مختلف خدماتی را دقیق‌تر و کاربردی‌تر کند.
از جمله علومی که می‌توانند دسترسی به داده‌ها را تسهیل کنند و اطلاعات قابل اعتمادی در مورد اشیای فیزیکی و محیط از طریق فرآیندهای ضبط، اندازه‌گیری و تفسیر تصاویر و عکس‌های دیجیتالی ارائه کنند، علوم فتوگرامتری و سنجش از راه دور هستند.
با توجه به اهمیت این علوم و فناوری‌ها، شرکت های دانش بنیان زیادی به این عرصه ورود کرده‌اند و با تولید محصولات و ارائه خدمات در این حوزه، نقشی اثرگذار در فرآیند ارائه خدمات و داده های قابل اتکا ایفا می کنند.
محصولاتی که به مدیران در حوزه هایی چون «مقابله با زمین‌خواری»، «پایش تغییر کاربری اراضی»، «کاداستر»، «پایش جنگل‌ها و منابع طبیعی»، «کشاورزی دقیق و هوشمند» و «پایش کشت مواد مخدر» کمک می‌کنند و اطلاعات و داده‌های کابردی در اختیارشان می‌گذارند.
گروه توسعه فناوری‌های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در همین راستا اقدام به برگزاری نمایشگاهی از محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه مشاهدات زمین (فتوگرامتری و سنجش از دور) کرده است تا توانمندی‌های فناورانه این مجموعه‌ها را به نمایش بگذارد.
این نمایشگاه یک‌شنبه اول خردادماه سال ۱۴۰۱ در نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ایران‌ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برپا است و متخصصان و فعالان این حوزه می‌توانند از آخرین دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه بازدید کنند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید