صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

از دستگیری زن مواد فروش تا کشف ۸ قبضه سلاح غیر مجاز

کد خبر 195113 1401-02-29 13:40
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.
از دستگیری زن مواد فروش تا کشف ۸ قبضه سلاح غیر مجاز

به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.
در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.
دستگیری زن سوداگر محله فرجام
سرهنگ اردشیر نادری سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سوداگر محله فرجام که خانمی ۳۰ ساله بود خبر داد و گفت: در پی اخبار دریافتی مبنی بر توزیع مواد مخدر در محله فرجام و نارضایتی اهالی محل رسیدگی به موضوع و دستگیری سوداگر مرگ در دستور کار عملیات کلانتری ۱۳۶ فرجام قرار گرفت و تحقیقات اولیه را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم را شناسایی کردند گفت: در تحقیقات صورت گرفته صحت و سقم موضوع و فروش مواد مخدر توسطی خانمی در محله فرجام تأیید و پس از اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه متهم در حال توزیع مواد دستگیر و در بررسی از محل ۸ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.
سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه متهم خانمی ۳۰ ساله بوده و در تحقیقات اولیه به جرم خود و توزیع مواد مخدر در محله فرجام اعتراف کرد گفت: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف ۸ قبضه سلاح غیر مجاز در شمال تهران
سرهنگ کیومرث حسنوند سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۸ قبضه انواع سلاح غیر مجاز در محله ونک تهران خبر داد و گفت: در پی تماس با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تهدید خانمی با سلاح گرم در محله ونک عملیات کلانتری ۱۴۵ ونک سریعاً برای بررسی موضوع وارد عمل شده و به محل اعزام شدند.
وی با بیان اینکه مأموران سریعاً در محل حاضر شده و متهم را با یک قبضه سلاح شکاری در حال درگیری با خانمی مشاهده کردند گفت: در بررسی به عمل آمده طرفین درگیری به علت مشکلات مالی با هم درگیر شده بودند که متهم اقدام به تهدید با سلاح شکاری کرده است که سریعاً متهم دستگیر شد و با اخذ مجوز قضائی در بررسی از مخفیگاه متهم تعداد ۸ قبضه انواع سلاح شکاری و جنگی و ۲۵۴ فشنگ مربوطه کشف شد.
سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم ۴۵ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و نگهداری سلاح شکاری و جنگی اعتراف کرد
سرهنگ حسنوند با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و بررسی سلاح‌های مکشوفه به جهت استفاده یا عدم استفاده ادامه دارد گفت: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

۱۴۱۰ کیلو گرم غذای حیوانات خارجی و قاچاق کشف شد
سرهنگ حسین مافی سرکلانتر هشتم پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۱۴۱۰ کیلو گرم غذای حیوانات خارجی و قاچاق خبر داد و گفت: در پی اخبار دریافتی مبنی بر توزیع و نگهداری غذای حیوانات خارجی و غیر مجاز در محله هفت چنار رسیدگی به موضوع در دستور کار عملیات کلانتری ۱۱۱ هفت چنار قرار گرفت و تحقیقات میدانی را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم را شناسایی کردند افزود: با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات غافلگیرانه وی را در محل دستگیر و در بررسی از محل تعداد ۹۴ بسته انواع غذای حیوانات خارجی و قاچاق به مقدار ۱۴۱۰ کیلو گرم و فاقد هرگونه مجوز قانونی کشف شد.
سرکلانتر هشتم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهم ۳۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و توزیع غذای حیوانات خارجی و قاچاق در شهر تهران و محله هفت چنار اعتراف کرد شد و گفت بسته‌ها را از یکی از استان‌های غربی کشور تهیه می‌کندذکارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند و پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
کشف محموله بزرگ فیلتر و لوازم خودرو قاچاق در ری
سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به کشفیات اخیر پلیس ری طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: با تحقیقات همکارانم در کلانتری خاور شهر، مشخص شد که یک محموله بزرگ فیلتر و لوازم خودرو قاچاق با بارنامه‌های جعلی به یک انبار کالا در محدوده قاسم آباد منتقل شده است.
وی با اشاره به اینکه با بررسی و کنترل دقیق انبارهای کالا در نهایت محل دپوی این اموال شناسایی و نتیجه بررسی‌های پلیسی به مرجع قضائی منعکس شد، اظهار کرد: روز گذشته به همراه نمایندگان اتحادیه اصناف از انبار کالا بازدید و ۱۷ هزار قلم فیلتر و لوازم خودروی قاچاق فاقد مجوزهای قانونی کشف شد که ارزش این اموال توسط کارشناسان ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به این که قاچاق کالا آسیب‌های جدی به اقتصاد جامعه وارد می‌کند، افزود: اجناس کشف شده خارجی هستند که پس از عبور از مرزهای کشور، بارگیری شده و توسط قاچاقچیان به این انبار منتقل شده است و قاچاقچیان قصد داشتند این اجناس را در بازار مصرف عرضه کنند که با درایت و هوشمندی همکارانم در کلانتری خاور شهر این انبار شناسایی و اموال قاچاق توقیف شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ری تصریح کرد: ۲ عضو اصلی این باند قاچاق دستگیر شده اند و پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار خواهند گرفت.
سرهنگ جلیلیان در پایان از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیر مجاز در قالب احتکار کالا و یا تهیه و توزیع کالاهای قاچاق توسط افراد سودجو، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید