صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

همایش خصوصی سازی در ایران؛ فردا با حضور سران قوا

کد خبر 195214 1401-02-30 14:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فردا نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در ایران با حضور سران و مقامات ارشد کشور در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.
همایش خصوصی سازی در ایران؛ فردا با حضور سران قوا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان خصوصی سازی، فردا شنبه ۳۱ خرداد نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در ایران با حضور سران و مقامات ارشد کشور در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.
قرار است افتتاحیه این رویداد فردا ساعت ۹ صبح در سالن اجلاس سران با سخنرانی رئیس کل سازمان خصوصی سازی آغاز شود، سپس سخنرانی‌های دبیر ستاد راهبردی تحول دولت و مسئول رصد و پایش سند تحول دولت، رئیس اتاق بازرگانی ایران، وزیر اقتصاد و رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.
بر این اساس در این رویداد، ضمن برگزاری ۱۶ نشست تخصصی با مشارکت ۱۰۰ نفر از صاحب نظران داخلی و خارجی و مروری بر دو دهه خصوصی سازی با ارائه نحوه واگذاری و عملکرد ۷۰۰ شرکت واگذار شده در قالب نمایشگاه، عرضه سبد فعلی سهام دولت برای مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز صورت می‌گیرد.
سازمان خصوصی سازی اهداف برگزاری این رویداد بین المللی را مواردی چون: گزارش واقع بینانه از نتایج واگذاری‌های انجام شده با توجه به عملکرد بنگاه‌ها و شرکت‌های موصوف در دوره پس از واگذاری، فرهنگ سازی و روشنگری اذهان عمومی پیرامون اهداف، وظایف و پیامدهای خصوصی سازی در عرصه اقتصاد ملی و ایجاد همراهی افکار عمومی با اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، تلاش برای ایجاد اتفاق نظر میان دستگاه‌های مختلف اجرایی، نظارتی و مسئولان ارشد نظام در موضوع خصوصی سازی با رویکرد رفع موانع و تسهیل در امر واگذاری‌های موفق، بهره گیری از تجربه‌های بین المللی از طریق مرور فرآیند خصوصی سازی در برخی کشورها، هم افزایی و تبادل نظر کارشناسی میان فعالان بخش خصوصی، مدیران بنگاه‌های واگذار شده و در لیست واگذاری با مسؤولان دولتی و کارشناسان ذیربط؛ ترسیم چشم انداز و افق آینده خصوصی سازی با رویکرد جدید اعلام کرده است.


مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


پیش‌بینی تولید ۴۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده ماهی قزل آلا
یک مقام مسئول گفت: تولید ۴۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده ماهی قزل آلا در سال جاری پیش‌بینی می‌شود.

استفاده از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تامین مالی مرغداران
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی از جمله صندوق طیور برای تامین مالی تولید کنندگان استفاده کنند.

ساختمان آلومینیوم برای ایمن سازی، تخلیه می‌شود
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به شرایط ناایمن ادامه فعالیت ساختمان آلومینیوم در قلب پایتخت، بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این ساختمان آن را موقتا تخلیه خواهد کرد.

سفر هیأت تجاری قزاقستان به تهران در اواخر خرداد ماه
با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ج.ا. ایران و مرکز توسعه صادرات قزاقستان یک هیأت تجاری از این کشور به تهران سفر می کنند.

خبرهای مرتبط را دنبال کنید