صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

وضعیت اقتصادی آمریکا، مردم را نگران کرده است

کد خبر 195655 1401-03-02 06:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها درباره اقتصاد کشورشان «ناراحت و نگران» هستند و نارضایتی نیز از عملکرد جو بایدن زیاد است.
وضعیت اقتصادی آمریکا، مردم را نگران کرده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات عمومی آسوشیتدپرس، بدبینی شهروندان آمریکایی در بحبوحه محبوبیت پایین «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا بیش از گذشته شده است.
آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که شهروندان ایالات متحده نگران وضعیت اقتصاد کشورشان، به ویژه هزینه کالاها و مواد غذایی هستند. در این نظرسنجی، ۶۳ درصد وضعیت کنونی کشور را «نگران کننده»، «ناراحت کننده» یا «ناامیدکننده» توصیف کردند.
این نظرسنجی بین ۱۸ تا ۲۰ مه انجام شد و در آن با ۲۰۴۱ بزرگسال مصاحبه شد. ۷۴ درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که اوضاع در ایالات متحده بد پیش می‌رود. عواملی که بدبینانه ترین احساسات را برانگیخت عبارتند از هزینه زندگی (۷۷ درصد)، بازار سهام (۶۸ درصد) و وضعیت اقتصاد ملی (۶۷ درصد).
چنین ترس‌هایی همچنین باعث ایجاد نگرانی‌ها در مورد برنامه‌های بازنشستگی شده است، به طوری که ۵۷ درصد از پاسخ دهندگان در این زمینه ابراز بدبینی کرده‌اند.
تنها نکته مثبت در این نظرسنجی خوش‌بینی مردم نسبت به تلاش‌های ایالات متحده برای مقابله با ویروس کرونا بود که ۵۳ درصد از پاسخ‌دهندگان آن را تشویق کردند و ۵۲ درصد ابراز احساسات مثبت داشتند.
نظرسنجی اخیر همچنین نشان داده است که ۵۶ درصد از شهروندان ایالات متحده از عملکرد جو بایدن در کاخ سفید راضی نیستند. ۶۵ درصد از این نارضایتی‌ها به دلیل کندی در واکنش بوده و ۶۹ درصد به دلیل وضعیت بد اقتصاد ایالات متحده از رئیس جمهور این کشور ناراضی هستند.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید