صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش چینی ها به سخنرانی رئیس جمهور اوکراین در داووس

کد خبر 195859 1401-03-03 00:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس از طریق لینک ویدئویی سخنرانی کرد، اما نمایندگی چین خیلی زود پس از سخنرانی زلنسکی از سالن جلسات خارج شد.
واکنش چینی ها به سخنرانی رئیس جمهور اوکراین در داووس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، هیئت چینی شرکت کننده در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس پس از سخنرانی «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین بر خلاف دیگر هیئت‌های غربی، زلنسکی را تشویق نکرد و خیلی زود سالن سخنرانی‌ها را ترک کرد.
رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس از طریق لینک ویدئویی سخنرانی کرد.
«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد در شهر «داووس» در سوئیس از شرکت‌های دنیا دعوت کرد تا به جای سرمایه گذاری در روسیه، به اوکراین بیایند.
وی در این باره گفت: از هر شرکتی که روسیه را ترک کند، برای حضور در بازار اوکراین حمایت واقعی به عمل خواهد آمد.
رئیس جمهور اوکراین همچنین خواستار قطع روابط تجاری با روسیه و وضع تحریم‌های حداکثری بر مسکو به ویژه نفت، بانک‌ها و بخش فناوری اطلاعات این کشور شد.
زلنسکی از کشورهای حاضر در این نشست خواست تا به بازسازی اوکراین کمک کنند و عنوان کرد که اوکراین بیش از حد انتظار جنگیده است. اگر دنیا در پاییز سال گذشته تحریم‌های شدیدی را علیه مسکو اعمال می‌کرد، وضعیت اینطور نبود. وی با اشاره به آغاز عملیلت نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) افزود که اگر در سال ۲۰۱۴ که روسیه کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد، اتحاد وجود داشت، شاهد تهاجم مسکو به خاک اوکراین نبودیم.
پیش از این نیز رئیس جمهور اوکراین از کشورهای جهان خواسته بود که روسیه را به عنوان مسئول خسارات وارده به اوکراین به رسمیت بشناسد. براساس پذیرش این پیشنهاد، امکان توقیف وجوه یا اموال روسیه در هر کشوری وجود دارد و این اموال به صندوق ویژه جبران خسارات جنگ واریز خواهد شد.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید