صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اظهارنظر اردوغان درباره نخست وزیر یونان

کد خبر 195868 1401-03-03 05:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور ترکیه می‌گوید میتسوتاکیس نخست وزیر یونان دیگر برای او وجود ندارد.
اظهارنظر اردوغان درباره نخست وزیر یونان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه با انتقاد از مواضع دولت یونان علیه ترکیه گفت که «کیریاکوس میتسوتاکیس»، نخست‌وزیر یونان پس از سفر به ایالات متحده دیگر برای او وجود ندارد.
اردوغان در سخنان خود میتسوتاکیس را متهم کرد که تلاش می‌کند جلوی فروش جنگنده‌های F_16 به ترکیه را بگیرد.
اردوغان گفت: «ما توافق کرده بودیم که کشورهای ثالث را وارد مناقشه خود با او نکنیم. با وجود این، او هفته گذشته به آمریکا سفر کرد و در کنگره صحبت کرد و به آنها هشدار داد که F_16 به ترکیه ندهند.»
رئیس جمهور ترکیه در ادامه تاکید کرد: «نخست وزیر فعلی یونان دیگر برای من وجود دارد. من هرگز حاضر به ملاقات با او نیستم. ما راه خود را فقط با سیاستمداران محترم ادامه خواهیم داد.»
تحلیلگران نظامی گفته‌اند که ضروری است ترکیه برای تقابل با یونان، ناوگان جنگنده «اف _۱۶» خود را به اف _۱۶ بلاک ارتقا دهد، ارتقایی که درحال حاضر در یونان در حال انجام است، اما در ترکیه انجام نشده است.
یک نشریه ترکیه‌ای نیز روز دوشنبه نوشت که در صورت عدم فروش جنگنده‌های «اف _۱۶ بلاک» از سوی آمریکا، آنکارا سفارش جنگنده نسل پنجم سوخ و_۵۷ به روسیه می‌دهد.
روزنامه ترکیه‌ای «ملیت» نوشت که اگر کنگره آمریکا از فروش جنگنده‌های اف _۱۶ به این کشور امتناع کند، ترکیه ممکن است خرید هواپیمای سوخ و_۵۷ روسیه را بررسی کند.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید