صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ارتش سایبری غرب در اوکراین جهان را تهدید می کند

کد خبر 195871 1401-03-03 06:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که کشورهای غربی ارتش سایبری در اوکراین ایجاد کرده اند که جهان را تهدید می کند.
ارتش سایبری غرب در اوکراین جهان را تهدید می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت که غرب اوکراین را با سلاح‌های سایبری تجهیز و ارتشی از هکرها ایجاد کرده که بعداً تهدیدی برای غرب خواهد بود.
وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد صلح و امنیت گفت: «همزمان که اوکراین از سلاح‌های غربی پر و سرریز می‌شود، تسلیحات سایبری و روش‌های استفاده از آن‌ها به صورت غیرقابل کنترلی در اختیار اوکراین قرار می‌گیرد.»
این دیپلمات گفت: «به اذعان زلنسکی بیش از ۳۰۰ هزار جنگجو در ارتش سایبری اوکراین وجود دارد.»
نبنزیا گفت که در نتیجه اقدامات غرب، یک «ارتش سایبری غیرقابل کنترل» ایجاد می‌شود که با داشتن مهارت‌های خود در اوکراین، اما به همین جا متوقف نخواهد شد و دامن دیگران را نیز خواهد گرفت.
او به غرب هشدار داد: «هکرهایی که شما بسیج کرده‌اید در سراسر جهان پخش می‌شوند و تهدیدی برای شهروندان کشورهای غربی نیز محسوب می‌شوند.»
نبنزیا گفت: «افزایش فعالیت خصمانه غرب در فضای سایبری خطر درگیری نظامی مستقیم را افزایش می‌دهد. نظامی‌سازی فضای دیجیتالی که توسط غرب انجام می‌شود، خطر درگیری مستقیم نظامی را به شدت افزایش می‌دهد، به‌ویژه که رژیم کی‌یف به طور فعال بر تحریکات در فضای اطلاعاتی با استفاده از دستورالعمل‌های آموزشی غربی تسلط دارد، اما عواقب آنها می‌تواند حتی وحشتناک‌تر باشد. حملات رایانه‌ای به زیرساخت‌های حیاتی می‌تواند منجر به تلفات انسانی واقعی و در مقیاس بزرگ شود.»
این دیپلمات گفت که اقدامات اوکراین می‌تواند به یک رویارویی سایبری تمام عیار منجر شود که سایر کشورها را نیز درگیر خواهد کرد. نبنزیا گفت: «مسئولیت چنین تشدید تنش کاملاً بر عهده کشورهای غربی خواهد بود که بی پروا رهبری کی یف در این نبرد سایبری را تشویق می‌کنند.»


خبرهای مرتبط را دنبال کنید