صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انبار تسلیحات آمریکایی در اوکراین منهدم شد

کد خبر 195969 1401-03-03 13:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت دفاع روسیه از انهدام یک فروند «جنگنده میگ-۲۹» و ۵ فروند پهپاد اوکراینی به همراه نابودی یک انبار بزرگ شامل خمپاره های ساخت آمریکا در اوکراین خبر داد.
انبار تسلیحات آمریکایی در اوکراین منهدم شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده های این کشور با شلیک موشک های نقطه زن، توانستند یک انبار بزرگ مهمات آمریکایی در اوکراین را نابود کنند.
کوناشنکوف در این باره گفت: موشک های دقیق و نقطه زن هوا به سطح، ۳ مقر فرماندهی، ۳۶ منطقه تجمع نیروهای انسانی و تجهیزات نظامی ارتش اوکراین، یک گردان توپخانه خودکششی تیپ ۱۴ مکانیزه در منطقه «سولدار» و همچنین ۶ انبار تلیحات و مهمات شامل یک انبار بزرگ از خمپاره های ۱۵۵ میلیمتری ساخت آمریکا مورد استفاده در توپ های «هویتزر»، هدف قرار گرفته و نابود شدند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه ادامه داد که جنگنده روسیه یک فروند جنگنده «میگ_۲۹» اوکراینی را در منطقه «کراماتورسک» در جمهوری خلق «دونتسک» سرنگون کرده است.
همچنین پدافند هوایی روسیه تعداد ۵ فروند پهپاد اوکراینی و تعداد ۴ راکت شلیک شده از سامانه پرتاب چندگانه راکت «اسمرچ» را رهگیری و منهدم کرده است.
وی همچنین افزود که هوانوردی تاکتیکی نیروی زمینی ارتش روسیه با هدف قرار دادن تعداد ۸۰ مرکز تجمع نظامیان، بیش از ۲۱۰ ملی گرایی اوکراینی را از بین برد و ۳۱ قطعه از تجهیزات آنها را از کار انداخت.
کوناشنکوف در پایان گفت: از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، تعداد ۱۸۷ فروند جنگنده، ۱۲۵ فروند بالگرد، ۹۹۵ فروند پهپاد، ۳۲۰ سامانه ضدهوایی، ۳ هزار ۲۴۳ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی، ۴۲۵ پرتابگر چندگانه راکت، یک هزار و ۶۸۵ قبضه توپخانه صحرایی و خمپاره و همچنین ۱۲۴ واحد خودروهای نظامی ویژه نیروهای اوکراین منهدم شده اند.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید