صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

شهرداری تهران کنار مردم آبادان باشد

کد خبر 195988 1401-03-03 14:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو شورای شهر تهران گفت : از شهردار تهران می‌خواهم تا برای کمک به مردم آبادان اعلام آمادگی کند.
شهرداری تهران کنار مردم آبادان باشد

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: کسانی که فکر می‌کنند با شهادت شهید خدایی مسیر و راه ما بسته می‌شود خیال باطل دارند.
وی ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت هموطنان در حادثه ریزش ساختمان در آبادان گفت: از امام جمعه و استاندار درخواست می‌کنم به وضعیت مصدومان رسیدگی کند و در خصوص اسکان افرادی که در این ساختمان مستقر بودند، تدبیری اندیشیده شود.
کاشانی با بیان اینکه شهرداری تهران همواره در کنار آلام مردم بوده است گفت: درخواست می‌کنیم که شهردار تهران اعلام کند که اگر مشکلی وجود داشته باشد کنار اهالی آبادان خواهیم بود.
وی با اشاره به سو برداشت‌های صورت گرفته در خصوص قائم مقامان ذی‌حساب گفت: موضوعی در فضای مجازی منتشر و احساس شد که قرار است این افراد انتصاب شوند و ما با شرایط انتصاب آنها مخالفت داشته و آنها را مورد تأیید قرار نداده‌ایم اما طبق قانون جابجایی قائم مقامان ذی‌حساب با درخواست شهرداری و تأیید شورا انجام می‌شود.
وی ادامه داد: تمام این هفت نفر هم اکنون نیز قائم مقام ذی‌حساب هستند. قرار بود ارتقا داده شده و درخواست داده شد که جابجا شوند. در جلسه قبل موضوع ما صلاحیت این افراد نبوده بلکه جابجایی در این مقطع زمانی را به صلاح ندانستیم. تمام این افراد با عنوان قائم مقام ذی‌حساب در محل کار خود حضور دارند.
وی با بیان اینکه ما در خصوص حقوق کارکنان ملزم به اجرای قانون هستیم، یادآور شد: اگر قانون گذار یعنی وزارت کار ۵۸ درصد افزایش حقوق را در نظر گرفته است باید انجام شود اما بودجه بسته شده و پس از آن ابلاغ شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخی سازمان‌ها و شرکت‌ها تعدیل نیرو کردند چون توان پرداخت ندارند، گفت: آقای زاکانی و شهرداری تهران به عنوان پیشرو، علی الحساب با افزایش ۴۰ درصدی حقوق را پرداخت کردند. اگر کسی بیش از این مطالبه داشته باشد طبق دیون پرداخت خواهد شد. ما تعیین کننده نیستم و باید قانون را اجرا کنیم.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید