صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

گفتگوی بایدن و مودی درباره عملیات نظامی روسیه در اوکراین

کد خبر 195996 1401-03-03 14:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر هند درباره عملیات نظامی روسیه در اوکراین گفتگو و بر ادامه مشورت‌ها در این زمینه تاکید کردند.
گفتگوی بایدن و مودی درباره عملیات نظامی روسیه در اوکراین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه اعلام کرد که با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند درباره عملیات نظامی روسیه در اوکراین گفتگو کرده است.
طبق گفته رئیس جمهور آمریکا، دو طرف درباره تاثیرات عملیات نظامی روسیه در اوکراین بر نظم جهانی گفتگو کردند. همچنین بایدن تاکید کرد که آمریکا و هند به مشورت درباره کاهش عواقب منفی این مسئله، ادامه خواهند داد.
مودی نیز امروز در سخنان آغازین خود در نشست رهبران چهار کشور عضو پیمان چهارگانه «کوآد» بدون اشاره به عملیات نظامی نظامی روسیه در اوکراین که سه کشور دیگر این ائتلاف از آن با عنوان «تهاجم» یاد می کنند، بر همکاری متقابل بین اعضا تاکید کرد.
مودی ادامه داد: علیرغم شرایط دشواری که همه گیری ویروس کرونا ایجاد کرده است، ما هماهنگی های متقابل خود را در زمینه هایی مانند تحویل واکسن، اقدامات درباره تغییرات اقلیمی، بهبودی زنجیره تامین، واکنش در برابر بلایا و همکاری های اقتصادی افزایش داده ایم. این امر به تقویت وجهه ائتلاف کوآد به عنوان یک نیروی همیشگی ادامه خواهد داد.
کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که منتظر این است که هند عملیات نظامی روسیه را محکوم نماید. با این وجود، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بعدا گفت که واشنگتن حق هند در مشخص کردن واکنش خود به وقایع پیرامون اوکراین، به رسمیت می شناسد.
طبق گزارش شبکه خبری «بلومبرگ» آمریکا در این رابطه، هند تصمیم دارد صادراتش به روسیه را به ۲ میلیارد دلار افزایش دهد.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید