صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

برگزاری دهمین اجلاس سالانه مشارکت جهانی خاک در سراسر جهان

کد خبر 195997 1401-03-03 14:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دهمین اجلاس سالانه مشارکت جهانی خاک به صورت مجازی در سراسر جهان برگزار می شود.
برگزاری دهمین اجلاس سالانه مشارکت جهانی خاک در سراسر جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، دهمین اجلاس سالانه مشارکت جهانی خاک(GSP) کار خود را با شرکت حدود ۳۰۰ نفر از مدعوین این اجلاس از سراسر جهان، شامل نمایندگان دولتی و نهادهای مردمی کشورهای عضو، مدیران و مشاوران بین المللی فائو، کارشناسان و محققین خاک از دوم تا چهارم خرداد مصادف با ۲۳ تا ۲۵ می ۲۰۲۲ به صورت مجازی آغاز کرد.
برپایه این گزارش دوشنبه و در مراسم افتتاحیه اجلاس مذکور، فریبرز عباسی، سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در سخنرانی خود به تجارب و دستاوردهایی که در راستای تعامل و همکاری با GSP در سالهای اخیر عاید کشور ایران شده است، اشاره کرد.
عباسی ابلاغ دستورالعمل الزام مطالعات خاکشناسی به عنوان یکی از ملزومات اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری، تصویب و ابلاغ قانون خاک، تشکیل دفتر امورخاک کشاورزی، تشکیل کمیته فنی و ملی خاک در راستای همکاری با GSP و توجه به موضوع ارتقای ظرفیت و ترویج فرهنگ توجه به خاک در جامعه را بعنوان موارد مهم اشاره کرد.
وی همچنین به برگزاری مرتب و سالانه مراسم روز جهانی خاک در جهان و ایران توجه و تاکید ویژه نمود و ضمن ابراز خرسندی تاکید کرد کشور ایران برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای ارتقای کمی و کیفی همکاری های فنی با GSP را در دستور کار دارد.
لازم به ذکر است در این اجلاس علاوه بر بررسی عملکرد یک دهه گذشته GSP (دهمین سالگرد تشکیل GSP) برنامه ها و فعالیت های جامع تدوین شده تا سال ۲۰۳۰ مورد بررسی، تبادل نظر و تصویب اعضا قرار خواهد گرفت.
برگزار کننده این اجلاس جهانی، دبیرخانه GSP در مقر فائو واقع در رم ایتالیا است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


پیشنهاد سازمان بورس برای تشکیل «شورای ثبات مالی»
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شکل‌گیری شورای ثبات مالی در کشور می‌تواند زمینه‌ساز تصمیم‌گیری‌ها بنیادی در بازار سرمایه شود.

خرید توافقی جایگزین خرید تضمینی می شود
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی کشاورزی گفت: طرح خریدهای توافقی از طریق شبکه‌های تعاون روستایی جایگزین خرید تضمینی می شود.

۲ هزار و ۲۹۶ قلم لوازم خانگی بدون افزایش قیمت عرضه می شوند
معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: از شهریورماه پارسال تاکنون با حمایت‌های دولت و وزارت صمت، قیمت درب کارخانه حدود ۲ هزار و ۲۹۶ قلم محصولات لوازم‌خانگی بدون افزایش در بازار عرضه می شود.

باید حکمرانی بر ریال در دستور کار قرار گیرد
وزیر اقتصاد نیز در همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی گفت: سال‌ها پیش از این باید اقتصاد ایران تسلط بر حکمرانی ریال را دستور کار قرار می داد.

خبرهای مرتبط را دنبال کنید