صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

منبع آمریکایی مدعی طرح ترور «جورج بوش» شد

کد خبر 196089 1401-03-03 23:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مجله فوربس آمریکا مدعی شد که یک فرد مرتبط با گروه تروریستی داعش ماه نوامبر گذشته قصد داشته جورج دبلیو بوش رئیس جمهور اسبق این کشور را ترور کند.
منبع آمریکایی مدعی طرح ترور «جورج بوش» شد

به گزارش خبرگزاری مهر، یک مجله آمریکایی مدعی طرحی برای ترور «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهور اسبق آمریکا طی ماه نوامبر در شهر تگزاس در ایالت دالاس از سوی عناصر گروه تروریستی داعش شد.
بر اساس این گزارش، مجله آمریکایی فوربس ادعا کرد که یک عنصر مرتبط با گروه تروریستی داعش برای عکس گرفتن از منزل جورج بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا به دالاس سفر کرده بود و همراهان او هم قصد داشتند از طریق مرزهای مکزیک وارد آمریکا شوند.
در همین راستا دفتر تحقیقات فدرال آمریکا گفت که از طریق دو نفر از خبرچین‌های سری و زیر نظر گرفتن حساب کاربری فرد مذکور در پیام رسان واتساپ پی به این طرح برده است.
طبق ادعای این دفتر، فرد مظنون گفت که به دنبال ترور جورج بوش بوده است چرا که معتقد است رئیس جمهور اسبق آمریکا مسئول قتل و کشتار شمار زیادی از مردم عراق و تقسیم این کشور پس از حمله نظامی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی بوده است.
اف بی آی همچنین مدعی شد که طراح این توطئه از سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده آمریکا مقیم بوده و یک درخواست پناهندگی معلق داشته است و مأموران فدرال از دو منبع سری مختلف برای تحقیق در این خصوص استفاده کردند.خبرهای مرتبط را دنبال کنید