صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اهدای لپ‌تاپ، تلفن و تبلت به بیماران کووید۱۹ برای "آخرین دیدار"

کد خبر 2952 1399-01-29 13:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شبکه خبری سی‌ان‌ان از بنیان گرفتن یک نهاد مردمی جدید خبر داده که تلاش دارد با جمع‌آوری لپ‌تاپ، تلفن‌های هوشمند و تلبت، به بیماران کووید۱۹ که در بیمارستان بستری شده‌اند کمک کند با اعضای خانواده خود را ملاقات کنند.
اهدای لپ‌تاپ، تلفن و تبلت به بیماران کووید۱۹ برای


شبکه خبری سی ان ان از بنیان گرفتن یک نهاد مردمی جدید خبر داده که تلاش دارد با جمع آوری لپ تاپ، تلفن های هوشمند و تلبت، به بیماران کووید۱۹ که در بیمارستان بستری شده اند و ممنوع الملاقات هستند کمک کند از طریق اپلیکیشن هایی چون زوم یا اسکایپ که این روزها عصای دست ادارات شده، اعضای خانواده خود را ملاقات کنند.
 این گزارش با داستان مارجی اولمن، زن ۸۹ ساله شروع می شود که به قدری سرحال بوده که هنوز به عنوان مشاور مسکن در خرید و فروش خانه کار می کرده و اتفاقا آخرین قولنامه را هم برای مشتری اش روز پنجم مارس (۴۰ روز پیش) بسته بود.
اما بعد که به علت کرونا در بیمارستان بستری می شود خیلی زود کارش به بخش مراقبت های ویژه می کشد و آنجا به پیشنهاد یکی از پزشکان از طریق زوم (Zoom) موفق می شود همه فرزندان، نوه ها و نتیجه های خود را که هر کدام در گوشه ای آمریکا و دنیا بودند به طور دست جمعی و یکجا ببیند.
به گزارش بی بی سی فارسی، مارجی اولمن چند روز بعد بر اثر بیماری کووید۱۹ می میرد اما داستان او الهام بخش سارا رادل می شود تا یک سازمان مردمی جدید به نام "کووید تک کانتکت" راه اندازی کند؛ انجمنی که تلاش می کند با جمع آوری لپ تاپ، تبلت و تلفن هوشمند اهدایی، میان بیماران کووید۱۹ و اعضای خانواده آنها ارتباط برقرار کند. دیداری مجازی که از لمس فیزیکی در آن خبری نیست اما برای بسیاری تنها شانس قبل از جدایی است.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی