صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

خدمت‌رسانی ویژه حمل و نقل عمومی برای اجتماع بزرگ «سلام فرمانده»

کد خبر 196274 1401-03-04 23:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ناوگان حمل و نقل عمومی تهران، برای شهروندان و خانواده‌های شرکت‌ کننده در اجتماع بزرگ «سلام فرمانده»، خدمات ویژه ای در نظر گرفته است.
خدمت‌رسانی ویژه حمل و نقل عمومی برای اجتماع بزرگ «سلام فرمانده»

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای از خدمت رسانی ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران به شهروندان و خانواده‌های شرکت‌کننده در اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» خبر داد.
در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به برگزاری مراسم اجتماع بزرگ خانوادگی «سلام فرمانده» در روز پنج‌شنبه، ۵ خرداد در ورزشگاه آزادی تهران، ناوگان مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی تهران خدمات ویژه به شهروندان شرکت‌کننده در این مراسم ارائه خواهند کرد.
شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای رفاه حال شرکت کنندگان با حداکثر ظرفیت نسبت به ارائه خدمات حمل و نقلی از مبادی سه راه تهرانپارس_ میدان خراسان_ پایانه خاوران_ شهرک شهید محلاتی_ فلکه سوم تهرانپارس_ میدان رسالت _ میدان راه آهن_ بازار دوم نازی آباد_ میدان ابوذر _ میدان انقلاب (پایانه کاوه) _ پایانه آزادی_ فلکه دوم صادقیه_ فلکه اول دولت آباد_ ۱۳ آبان_ میدان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، اقدام خواهد کرد و در پایان مراسم نیز، شرکت کنندگان به مبادی اولیه بازگردانده خواهند شد.
همچنین شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با حداکثر توان خود برای خدمت‌رسانی به شرکت‌کنندگان در این اجتماع بزرگ آماده است و تمهیدات لازم برای سرویس‌دهی هرچه بهتر به شهروندان در همه خطوط به ویژه خطوط دو، چهار و پنج که با استقبال مسافری بیشتری مواجه خواهند شد اتخاذ شده است.
از ساعت ۱۵ تا پایان مراسم و بازگشت کامل همه شرکت‌کنندگان، تعداد حرکت قطارها در خط ۵ متروی تهران با توجه به حجم مسافران افزایش می‌یابد و تمامی قطارهای تندرو در ایستگاه ورزشگاه آزادی توقف خواهند داشت.
همچنین به منظور تسهیل در رفت آمد مسافران از ایستگاه چیتگر به سمت ورزشگاه آزادی و بالعکس هماهنگی‌های لازم با تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز دیده شده است.
میزان ازدحام در ایستگاه‌های مترو به‌صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و هر زمان که نیاز باشد قطارهای فوق‌العاده جهت جابه‌جایی بهتر و سریع‌تر مسافران اعزام خواهد شد.
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران نیز در مراسم «سلام فرمانده» خدمت رسانی ویژه‌ای به شهروندان عزیز خواهد کرد و به این منظور ۳۰۰ ون در ۶ محل به‌صورت رایگان در خدمت شرکت‌کنندگان این اجتماع بزرگ خواهند بود.
یکی از اولویت‌های سازمان تاکسیرانی، خدمت‌رسانی به شهروندانی است که از مترو استفاده می‌کنند. به همین منظور، ون‌های مستقر در ایستگاه مترو ورزشگاه آزادی، این شهروندان را به ورزشگاه منتقل خواهند کرد.
همچنین تاکسی‌های ون، شهروندانی را که با خودروی شخصی در این مراسم حاضر شده و داخل پیست اتومبیلرانی پارک می‌کنند، به ورزشگاه منتقل خواهند کرد.
علاوه بر موارد مذکور، در ۴ محل زیر تاکسی‌ها به ارائه خدمت و انتقال شرکت‌کنندگان به ورزشگاه خواهند پرداخت:
بزرگراه حکیم _ خیابان جهاد
خیابان ولیعصر – خ جهاد (ضلع شرقی ورزشگاه)
بزرگراه حکیم _ خیابان چوگان
خیابان ولیعصر – خیابان چوگان (ضلع غربی ورزشگاه)پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید