صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

درگیری شدید معترضان و پلیس در کشمیر

کد خبر 196286 1401-03-05 04:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مردم منطقه سرینگر کشمیر علیه حکم دادگاه امنیتی هند برای «یاسین مالک»، از رهبران مسلمان کشمیر با نیروهای پلیس درگیر شدند.
درگیری شدید معترضان و پلیس در کشمیر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، پس از اعلام حکم دادگاه امنیتی هند برای «یاسین مالک»، از رهبران مسلمان کشمیر، مردم منطقه سرینگر علیه این حکم دادگاه با نیروهای پلیس درگیر شدند.
یاسین مالیک از فعالان اسلامی کشمیر علیه حضور هند در کشمیر است که در دهه ۱۹۹۰ فعالیت‌های گسترده‌ای را با عنوان آزادسازی کشمیر دنبال کرد، هرچند وی در سال ۲۰۱۹ دستگیر شد.
دادگاه هند از زمان دستگیری یاسین برگزاری جلسات وی را به تعویق انداخت و در نهایت هفته گذشته حکم حبس ابد را برای این فعال کشمیری صادر کرد که این حکم با واکنش و خشم مردم کشمیر روبرو شده است.
دولت هند اتهام یاسین مالک به عنوان رهبر «جبهه آزادی‌بخش جامو و کشمیر» را کمک مالی به گروه‌های مسلح اعلام کرده است.
گفته شده همزمان با اعتراضات در کشمیر، اینترنت موبایل در چند نقطه از این منطقه به طور کامل قطع شده است.
رهبر جبهه آزادی‌بخش جامو و کشمیر در جلسات دادگاه همواره با رد اتهامات وارده از سوی دادستان‌ها بر انجام مبارزات این گروه بر مبنای اصل «آزادی» تاکید کرده است.
دولت هند همچنین در مارس سال ۲۰۱۹ جبهه آزادیبخش جامو و کشمیر را یک سازمان غیرقانونی اعلام کرد. این در حالی است که جبهه آزادیبخش جامو و کشمیر درخواست خود را مبنی بر اجرای بی نقص و کامل قانون اساسی هند عنوان کرده که در آن خودمختاری منطقه جاموکشمیر به صراحت مورد تاکید قرار گرفته است. با وجود تاکید قانون اساسی هند درباره خودمختاری منطقه جامو کشمیر، اما دولت دهلی نو محدودیت‌های گسترده‌ای را علیه ساکنان این منطقه اعمال می‌کند.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید