صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

درخواست واشنگتن برای تحقیقات شفاف درباره ترور خبرنگار فلسطینی

کد خبر 196287 1401-03-05 05:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواستار تحقیقات شفاف درباره ترور خبرنگار فلسطینی شد.
درخواست واشنگتن برای تحقیقات شفاف درباره ترور خبرنگار فلسطینی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه وزارت خارجه آمریکا، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود با خبرنگاران در ابتدای کار از گفتگو با شرکای اروپایی آمریکا برای راه‌اندازی گروهی با هدف آنچه جنایات در اوکراین نامید، خبر داد. به گفته پرایس، همانطور که وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفته است، شواهدی از جنایات جنگی و سایر جنایات مرتکب شده توسط نیروهای روسیه در اوکراین وجود دارد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره برنامه‌های جدید طالبان مدعی شد که: «سیاست‌های طالبان در قبال زنان و دختران، توهین به حقوق بشر است و ما در حال گفتگو با کشورهای خود، با متحدان و شرکای خود هستیم. مشروعیت، حمایتی که طالبان از جامعه بین‌المللی می‌خواهد، به رفتار آنها از جمله احترام آنها به حقوق زنان بستگی دارد. وقتی صحبت از تعهدات عمومی و خصوصی می‌شود که طالبان پذیرفته اند، آنها تعدادی تعهدات از جمله تعهدات ضد تروریسم، احترام و حمایت از حقوق بشر زنان، دختران، اقلیت‌های افغانستان، و دسترسی آزادی و آزادی سفر برای کسانی که می‌خواهند افغانستان را ترک کنند، انجام داده اند. البته، طالبان به تعهداتی که در حوزه حقوق بشر، در حوزه تعهداتی که به زنان و دختران افغانستان داده است، عمل نکرده است.»
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره آزمایش موشکی کره شمالی گفت: «پرتاب‌های متعدد موشک‌های بالستیک کره شمالی را که شب گذشته به وقت شرقی انجام شد، محکوم می‌کنیم. این پرتاب‌ها نقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل است و تهدیدی برای منطقه و تهدیدی برای صلح و ثبات آن است. ما از کره شمالی می‌خواهیم که از تحریک بیشتر خودداری کند و در گفتگوی پایدار شرکت کند.»
ندپرایس در ادامه درباره قتل و ترور خبرنگار فلسطینی هم گفت: «ما به مقامات اسرائیلی و فلسطینی تصریح کرده‌ایم که انتظار داریم تحقیقات شفاف و بی‌طرفانه باشد – یک حسابرسی کامل و کامل در مورد شرایط قتل شیرین ابوعاقه. ما انتظار داریم مسئولین قتل او پاسخگوی کامل باشند. باز هم، ما قصد نداریم در این تحقیق پیش داوری کنیم و تحقیق ادامه دارد. ما به شرکای خود اعلام کرده‌ایم که انتظار داریم وضعیت تحقیقات آنها به‌روزرسانی شود، اما در پایان، ما می‌خواهیم پاسخگویی آن‌ها را ببینیم.»
با این حال سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تعیین زمان برای پایان این تحقیقات را رد کرد.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید