صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

خشم شدید تل آویو از درز اطلاعات یک ترور

کد خبر 196289 1401-03-05 06:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رژیم صهیونستی از افشای اطلاعات ترور نظامی ایرانی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز خشمگین شده است.
خشم شدید تل آویو از درز اطلاعات یک ترور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وای نت، تشکیلات جنگی رژیم صهیونیستی از افشای اطلاعات ترور نظامی ایرانی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز خشمگین شده است و آمریکا در ارتباط با افشای این اطلاعات مقصر می‌داند.
گفته شده مقامات جنگی رژیم صهیونیستی از انتشار اطلاعات ترور نظامی ایرانی در آمریکا به شدت شگفت زده و خشمگین هستند و نسبت به این اقدام به شدت دچار نگرانی شده اند.
خبر نگرانی و عصبانیت مقامات تل آویو از آمریکا را روزنامه «یدیعوت اخرونوت» به عنوان پرانتشارترین روزنامهٔ رژیم صهیونیستی در ساعات نیمه شب به وقت تل آویو منتشر کرده، هرچند جزئیات بیشتری از این واکنش اعلام نکرده است.
انتشار گزارش خشم و عصبانیت مقامات صهیونیستی از شرکای آمریکایی خود تنها چند ساعت پس از آن صورت گرفت که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد که برخی گزارش‌ها حاکی از ان است که مقام‌های رژیم‌صهیونیستی به ترور شهید صیادخدایی، توسط مأموران این رژیم اذعان کرده اند.
در گزارش نیویورک تایمز گفته شده که هرچند سخنگوی نفتالی بنت در این ارتباط اظهارنظری نداشته است، اما یک مقام مطلع گفته است که تل آویو انجام این کار را به اطلاع واشنگتن رسانده است.
سرهنگ پاسدار شهید حسن صیاد خدایی روز یکشنبه در مقابل منزل خود در یکی از خیابان‌های تهران به ضرب گلوله ایادی آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
در گزارش نیویورک تایمز به نقل از مقامات تل آویو ادعا شده است که شهید خدایی، فرماندهی یک واحد مخفی علیه نیروهای اسرائیلی را برعهده داشته است.
به ادعای مقام اطلاعاتی آگاه در آمریکا که نامش فاش نشده، اسرائیلی‌ها به آمریکایی‌ها گفتند که هدف از این ترور هشداری به ایران برای توقف عملیات یک گروه مخفی در نیروی قدس سپاه موسوم به واحد ۸۴۰ بوده که علیه نیروهای اسرائیلی مشغول به فعالیت بوده است.
نیویورک تایمز در گزارش خود به نقل از برخی تحلیلگران گفته است که این اتهامات با هدف جلوگیری از توافق آمریکا با ایران در جریان گفتگوهای هسته‌ای و حذف نام سپاه به عنوان از فهرست تروریستی ادعایی آمریکا صورت گرفته است.
به گفته یک مقام اسرائیلی، موضوع ترور اخیر در تهران ممکن است به مجموعه همکاری‌هایی مرتبط باشد که پیشتر صهیونیست‌ها با همکاری شبکه ایران اینترنشنال که از سوی سعودی‌ها تأمین مالی می‌شود، علیه ایران اعلام کرده بودند.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید