صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مقامات اوکراین خطاب به غرب: به جهنم بروید

کد خبر 196305 1401-03-05 10:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مقامات دولت کی یف در واکنش به اظهارات سیاستمداران غربی در رابطه با واگذاری بخش هایی از خاک این کشور به روسیه جهت پایان یافتن درگیری ها، با الفاظ رکیک به استقبال آن پیشنهادات رفتند.
مقامات اوکراین خطاب به غرب: به جهنم بروید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، مقامات اوکراینی پس از اظهارنظر سیاستمداران غربی در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر «داووس» در سوئیس مبنی بر اینکه اوکراین باید در قبال روسیه کوتاه بیاید، متوسل به استفاده از الفاظ رکیک شدند.
در همین رابطه، «آلکسی آرستوویچ» مشاور «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در انتقاد از کسانی که در غرب از دولت کی یف می خواهند به خاطر صلح، بخشی از خاک این کشور را به روسیه واگذار کند، گفت: بروید به جهنم با این پیشنهاداتتان در به حراج گذاشتن خاک اوکراین! آیا عقل لعنتی خود را از دست داده اید؟ بچه های ما دارند می میرند، نظامیان ما با بدنشان را سپر گلوله ها کرده اند و به ما می گویند که چگونه سرزمین هایمان را قربانی کنیم. چنین چیزی هرگز اتفاق نخواهد افتاد.
«میخائیل پودولیاک» مشاور دیگر زلنسکی نیز در کانال تلگرامی خود نیز در همین رابطه و خطاب به لابی‌های طرفدار روسیه در اروپا در پیامی که منتشر کرد، نوشت: ما به شهروندانمان، سرزمین هایمان یا حاکمیتمان چوب حراج نخواهیم زد. این مسئله یک خط قرمز واضح است. جامعه اوکراین تاوانی سنگین پرداخته است و به هیچ کس، هیچ دولت و هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که حتی یک قدم در این مسیر بردارد.
اظهارات فوق در حالی مطرح می شود که پیشتر «هنری کیسینجر» دیپلمات و سیاستمدار کهنه کار آمریکایی و وزیر خارجه اسبق این کشور طی اظهاراتی اعلام کرد که اوکراین باید برای پایان دادن به درگیری ها در این کشور، بخش هایی از خاک خود را به روسیه واگذار کند.
وی در ادامه سخنان خود در نشست مجمع جهانی اقتصاد از آمریکا و کشورهای غربی خواسته بود که به دنبال این مسئله که روسیه را متحمل شکستی شرم آور در اوکراین کنند، نباشند و هشدار داد که این شکست می تواند موجب وخیم تر شدن ثبات بلندمدت در اروپا شود.
اظهارات کیسینجر مهر تاییدی بر همراستایی دولت کی یف با سیاست های غربی ها است.
مقامات روسیه بارها اعلام کرده اند که اگر اوکراین تمایل خود را برای بازگشت به میز مذاکره اعلام کند، مسکو نیز به این مسئله پاسخی مثبت خواهد داد و این فقدان اراده اوکراین است که مذاکرات را به بن بست کشانده است.
روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند سال گذشته) عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را با هدف غیرنظامی و نازی زدایی کردن این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور چاره دیگری در برابر مسکو در مقابله با سیاست های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نمانده بود.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید