صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

قطع برق ۳۰۰ اداره از راه دور

کد خبر 196957 1401-03-09 12:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با استفاده از سامانه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا، دستگاه‌های سرمایشی حدود ۳۰۰ اداره و دستگاه اجرایی شهر تهران، توسط کارشناسان برق پایتخت، از راه دور قطع شد.
قطع برق ۳۰۰ اداره از راه دور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، مجری طرح کنترل بار سرمایشی در بستر IOT شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در حاشیه برگزاری مانور ارزیابی سامانه‌های کنترل از راه دور دستگاه‌های سرمایشی اداره‌های پایتخت گفت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران مقرر شده است همه اداره‌ها طی سال جاری با هدف کاهش بار شبکه برق، در ساعت‌های اداری مصرف برق خود را حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهند و اطلاع‌رسانی کافی به همه اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهر تهران، انجام شده و آموزش‌های لازم نیز توسط کارشناسان این شرکت به‌منظور شناسایی روش‌های کاهش مصرف برق ارائه شده است.
"نقی اکبرپور" افزود: با هدف افزایش رؤیت و کنترل‌پذیری در بخش مشترکان اداری، همه اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهر تهران مجهز به کنتورهای هوشمند شده و همچنین با نصب سامانه‌های ویژه و با استفاده از فناوری اینترنت اشیا، امکان قطع و وصل دستگاه‌های سرمایشی اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی هدف در شهر تهران از راه دور فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: طی فرآیند مدیریت شبکه توزیع برق، هم‌زمان با افزایش بار شبکه در ساعت اوج مصرف، در صورت نیاز اقدام به قطع برق سامانه‌های سرمایشی اداره‌های دارای تفاهم‌نامه همکاری خواهد شد که این اقدام می‌تواند تأثیری قابل‌ملاحظه در کاهش مصرف در شرایط بحرانی داشته باشد.
با هدف ارزیابی آمادگی سامانه‌های کنترل از راه دور دستگاه‌های سرمایشی اداره‌های شهر تهران، طی مانوری ضربتی، ضمن رصد بار لحظه‌ای و مصرف برق این اداره‌ها از طریق کنتورهای هوشمند، با ارسال پیامک و اعلام به آنها، دستگاه‌های سرمایشی بالغ بر ۳۰۰ اداره شهر تهران، از راه دور قطع و آمادگی سامانه‌ها در شرایط اضطراری و همچنین چگونگی تأثیر این اقدام بر بار شبکه برق شهر تهران مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


جنگ امروز، جنگ قبضه اذهان و افکار مردم است
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: جریان انقلاب نباید از دشمنان که دنبال ضربه زدن به انقلاب با استفاده از طرح هدفمندی یارانه ها هستند، جا بماند.

استفاده از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تامین مالی مرغداران
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی از جمله صندوق طیور برای تامین مالی تولید کنندگان استفاده کنند.

ساختمان آلومینیوم برای ایمن سازی، تخلیه می‌شود
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به شرایط ناایمن ادامه فعالیت ساختمان آلومینیوم در قلب پایتخت، بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این ساختمان آن را موقتا تخلیه خواهد کرد.

۱۷۶ هزار خودرو در دور نخست قرعه کشی عرضه شد
مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: ۱۷۶ هزارو ۹۱۱ خودرو در دور نخست قرعه کشی از طریق سامانه متمرکز عرضه شدند.

تیتر های خواندنی