صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

بهینه سازی سیستم‌های پرورش ریزجلبک در مناطق مختلف کشور

کد خبر 196972 1401-03-09 13:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طراحی مدل بهینه سیستم‌های پرورش ریزجلبک در مناطق مختلف کشور در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی دنبال می شود.
بهینه سازی سیستم‌های پرورش ریزجلبک در مناطق مختلف کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، محمد امین حجازی رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی این پژوهشگاه بیوتکنولوژی از طرح مشترک پژوهشکده و مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی برای طراحی مدل بهینه سیستم‌های پرورش ریزجلبک بر اساس شرایط خاص مناطق مختلف کشور خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: طی این طرح تحقیقاتی مشترک که در چابهار و مناطق حاشیه دریاچه ارومیه در حال اجراست طراحی‌های مختلف سامانه پرورش ریزجلبک در این مناطق را ارزیابی و مقایسه می‌کنیم تا به مدلی مناسب برای تعیین سیستم بهینه و اقتصادی پرورش ریزجلبک در هر منطقه از کشور برسیم.
حجازی تصریح کرد: پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی عمدتاً بر دو حوزه بیوتکنولوژی ریزجلبک ها و بیوتکنولوژی باکتری‌های اسید لاکتیک متمرکز شده است. ریزجلبک ها که از آن به عنوان غذای آینده و فرصتی برای آینده یاد می‌شود می‌تواند با توجه به محدودیت‌های فزآینده منابع آب و خاک کشور، جایگزین مناسبی برای بسیاری از محصولات رایج باشد.
وی گفت: باکتری‌های اسید لاکتیک، مهمترین منبع تولید اسید لاکتیک و برخی ترکیبات دیگر مفید تغذیه‌ای هستند که تقریباً در تمامی فرآیندهای تخمیر به عنوان استارتر اصلی یا کمکی (از جمله پروبیوتیک) نقش ایفا می‌کنند و در فرآیندهای مختلف صنایع غذایی و حتی دارویی و..‌. کاربرد دارند.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با بیان اینکه بیوتکنولوژی صنایع غذایی، استفاده از میکروارگانیسم ها یا بخشی از آنها در تولید فرآورده‌های غذایی، ارائه خدمت یا رفع یک معضل را شامل می‌شود، افزود: تولید رنگدانه‌های خوراکی، استارترها، آنزیم‌های صنایع غذایی، طعم‌دهنده‌ها و اسیدهای آمینه از زمینه‌های اولویت دار بیوتکنولوژی صنایع غذایی در کشور به شمار می‌آیند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به علت سواستفاده از قدرت
کمیسیون رقابت و حمایت از مصرف کنندگان در استرالیا در دادگاه فدرال این کشور شکایتی برعلیه شرکت مسترکارت به علت رفتارهای ضدرقابتی طرح کرده است.

دسترسی ۵۰ مدل موبایل از فردا به واتس اپ قطع می شود
با عرضه نسخه جدید واتس اپ، دسترسی کاربران ۵۰ مدل موبایل دارای نسخه های قدیمی اندروید و iOS قطع خواهد شد.

لزوم تسریع در قانونمند شدن اکوسیستم رمزارز/ احراز هویت شرط استفاده از کریپتوکارنسی‌ها شود
رئیس هیات مدیره خانه بلاکچین ایران با اشاره به فقدان مقررات در بازار رمزارز کشور گفت: بهتر است دولت و مجلس هرچه سریعتر نسبت به قانونمندسازی تمامی جوانب این حوزه عنایت لازم را داشته باشند.

خانه نوآوری و فناوری در ارمنستان راه اندازی می شود
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت (IHIT) در ارمنستان راه اندازی می شود.

تیتر های خواندنی