صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

افزایش چشمگیر نرخ اسقاط به نفع مالکان تاکسی‌های فرسوده در پایتخت

کد خبر 196986 1401-03-09 14:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران، از برگزاری دومین نشست بازگشایی پیشنهاد های قیمت مراکز اسقاط، با حضور تهاد های نظارتی که افزایش چشمگیر نرخ اسقاط را در پی داشت، خبر داد.
افزایش چشمگیر نرخ اسقاط به نفع مالکان تاکسی‌های فرسوده در پایتخت

به گزارش خبرگزاری مهر، سید علی محتشمی پور گفت: این اقدام از ابتدای سال با هدف پرداخت ارزش واقعی تاکسی‌های فرسوده شهر تهران به مالکین خودروها در فرآیند نوسازی و همچنین حق انتخاب مالکین در برگزیدن مرکز اسقاط مد نظر خود در دستور کار قرار گرفت که نتایج بسیار مطلوبی را نیز در پی داشت.
وی افزود: اجرای طرح فراخوان همکاری مراکز اسقاط در نوسازی تاکسی‌های شهر تهران ظرف چهار ماه گذشته منجر به افزایش قیمت از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان در خرداد ماه شده است، دستاوردی که می‌توان از آن در کنار حذف کلی شکایات مالکین تاکسی‌های فرسوده از برخی مراکز اسقاط به‌عنوان یک نمونه موفق در سایر بخش‌ها نیز الگوبرداری نمود.
محتشمی پور تصریح کرد: پس از بارگذاری مستندات و اطلاعات مربوط به این پیشنهادات بر روی سایت سازمان، مالکان تاکسی‌های فرسوده از روز چهارشنبه دهم خرداد باز هم قادر خواهند بود نسبت به انتخاب مرکز اسقاط مد نظرشان با توجه به قیمت‌های اعلامی جدید اقدام کنند.
معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران در ادامه تاکید کرد: همه مراکز اسقاط موظف به رعایت تمامی مفاد اعلامی پیشنهاد خود هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و عدول از آنها، سازمان تاکسیرانی شهر تهران نسبت به قطع همکاری کامل با مرکز خاطی تا پایان سال جاری، اقدام می‌کند.
وی تاکید کرد: بررسی‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته نشان از تماس‌های تلفنی برخی مراکز اسقاط با تاکسیرانان و ارائه پیشنهاداتی مغایر با تعهدات‌شان در فراخوان دارد که بی گمان زمینه سوءاستفاده‌های بعدی را ایجاد می‌کند. لذا مؤکدا به مالکین تاکسی‌های فرسوده توصیه می‌کنیم به این دست تماس‌ها اطمینان نکرده و صرفاً تعهدات مراکز اسقاط، که از سوی سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام می‌شود، را ملاک عمل قرار دهند.
محتشمی پور در پایان گفت: تمامی مراکز برابر اسناد رسمی ارسالی در قبال اسقاط تاکسی به سازمان تاکسیرانی شهر تهران متعهد شده‌اند، در حالی که توافقات تلفنی ایشان به هیچ وجه قابل پیگیری و نظارت نخواهد بود.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


افزایش سرویس‌دهی خط ۵ متروی تهران برای جشن قهرمانی لیگ برتر
مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از افزایش سرویس‌دهی مترو به تماشاگران مسابقه فوتبال استقلال و نفت مسجدسلیمان، در روز دوشنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۱ خبر داد.

شاهد موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین‌الملل هستیم
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کشورمان در مسابقات بسکتبال آسیا و اقیانوسیه برگی زرین دیگری به افتخارات افراد دارای معلولیت کشورمان است.

«ساختمان آلومینیوم» ایمن نیست / «تخلیه موقت»؛ شرط ایمن‌سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: بهترین راه مطمئن برای ایمن‌سازی ساختمان آلمینیوم، تعطیلی موقت است تا عملیات ایمن‌سازی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای برای مقابله با گردوغبار به عراق
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه اقدام منطقه‌ای ایران درباره‌ مقابله با گرد و غبار به طرف عراقی ارائه شد.

تیتر های خواندنی