صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ارتباط الکترونیکی ۱۰۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسراها

کد خبر 197004 1401-03-09 15:19
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
 رئیس پلیس پیشگیری با تاکید بر ضرورت هوشمندسازی فرآیند خدمات‌رسانی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها گفت: در حال حاضر ارتباط الکترونیکی حدود هزار کلانتری و پاسگاه با دادسراها برقرار شده است.
ارتباط الکترونیکی ۱۰۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسراها

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار مهدی معصوم بیگی در کارگاه آموزشی هوشمندسازی پلیس که به صورت برخط و با مشارکت رؤسای پلیس پیشگیری، کارشناسان ادارات خدمات قضائی و کاربران سامانه رخدادهای انتظامی ۴۲۰ کلانتری هدف برگزار شد، اظهار داشت: از تلاش‌های مجاهدان خط مقدم نظم و امنیت که در راه خدمت رسانی به مردم عزیز کوشا، فعال و پویا هستند قدردانی و خسته نباشید می‌گویم.
وی افزود: ضرورت‌های مأموریتی ایجاب می‌کند همچنانکه کارکنان کلانتری و پاسگاه‌ها در خط مقدم نظم آفرینی، ایثار و مجاهدت قرار دارند، بنا به اقتضا در امر خدمات رسانی هوشمندانه نیز در صف اول و پیشتاز باشند و این مهم از الزامات پلیس هوشمند که اولویت اول انتظامی کشور است، قرار دارد.
سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پلیس پیشگیری سوار بر ریل هوشمندسازی، اقدامات مؤثری با طراحی و اجرای ۵ پروژه هوشمندسازی در دست اجرا و تکمیل دارد، گفت: در حال حاضر ارتباط الکترونیکی حدود ۱۰۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسراها برقرار و حدود ۶۰ درصد پرونده‌ها از این طریق تبادل و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور با تاکید بر لزوم هوشمندسازی فرآیند خدمات‌رسانی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها گفت: قرارگاه هوشمندسازی پلیس پیشگیری با تشکیل تیم‌های خبره، پیگیری مجدانه پروژه‌های تحقیق برخط و غیر حضوری متهمان، نظارت و پایش هوشمند، کلانتری مجازی، گشت انتظامی هوشمند و تبادل الکترونیکی پرونده بین دادسرا و کلانتری و پاسگاه را در دستور کار قرار داده است.
سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه اتصال نزدیک به ۴ هزار گشت انتظامی کلانتری و پاسگاه به سامانه هوشمند AVLS و برخورداری یک‌هزار و ۵۰۰ گشت انتظامی از دست افزارهای هوشمندِ مدیریت انتظامی، بخشی از عملیات هوشمند سازی در پلیس پیشگیری است، خاطرنشان کرد: هدف اصلی از هوشمندسازی مأموریت‌های کلانتری و پاسگاه‌ها، افزایش میزان رضایتمندی مردم، تسریع در ارائه خدمات انتظامی، افزایش بهره وری و صیانت از سرمایه‌های انسانی انتظامی کشور است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شاهد موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین‌الملل هستیم
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کشورمان در مسابقات بسکتبال آسیا و اقیانوسیه برگی زرین دیگری به افتخارات افراد دارای معلولیت کشورمان است.

«ساختمان آلومینیوم» ایمن نیست / «تخلیه موقت»؛ شرط ایمن‌سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: بهترین راه مطمئن برای ایمن‌سازی ساختمان آلمینیوم، تعطیلی موقت است تا عملیات ایمن‌سازی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای برای مقابله با گردوغبار به عراق
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه اقدام منطقه‌ای ایران درباره‌ مقابله با گرد و غبار به طرف عراقی ارائه شد.

سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی و یا امین موقت سپرده می‌شوند.

تیتر های خواندنی