صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به علت سواستفاده از قدرت

کد خبر 197016 1401-03-09 16:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کمیسیون رقابت و حمایت از مصرف کنندگان در استرالیا در دادگاه فدرال این کشور شکایتی برعلیه شرکت مسترکارت به علت رفتارهای ضدرقابتی طرح کرده است.
تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به علت سواستفاده از قدرت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، مقامات استرالیایی می‌گویند این رفتارها به طور قابل توجهی به رقابت در زمینه ارائه خدمات پذیرش کارت نقدی ضربه زده و به همین علت رسیدگی حقوقی به این موضوع آغاز شده است.
این سازمان مدعی است از نوامبر سال ۲۰۱۷ تا نوامبر سال ۲۰۲۰ مسترکارت دارای «درجه قابل توجهی از قدرت» در بازار برای ارائه خدمات پذیرش کارت اعتباری با استفاده از ابتکار مسیریابی کم هزینه بانک مرکزی استرالیا بوده است.
هدف ابتکار مسیریابی کم‌هزینه این بود که به تاجران امکان دهد شبکه پرداخت‌های کارت نقدی مورد علاقه خود را از بین مسترکارت، ویزا یا Mastercard_Eftpos انتخاب کنند. هدف از این کار افزایش رقابت در عرضه خدمات پذیرش کارت نقدی و کاهش هزینه‌های پرداخت مربوط به پردازش کارت‌های نقدی برای صاحبان مشاغل بوده است.
اما برای پرداخت با استفاده از کارت نقدی بین دو شبکه مختلف اعتباری، کارمزد پرداختی توسط تاجر بسته به شبکه کارت نقدی مورد استفاده برای پردازش تراکنش می‌تواند متفاوت باشد.
مقامات استرالیایی می‌گویند مسترکارت برای افزایش سهم از ابتکار مسیریابی کم هزینه، با بیش از ۲۰ خرده فروش عمده، از جمله سوپرمارکت‌ها، فست فودهای زنجیره‌ای و خرده فروشان لباس، قراردادهایی منعقد کرد تا در صورت موافقت آنها، نرخ مبادله ارزان‌تری برای پردازش پرداخت‌های کارت اعتباری ارائه دهد. تراکنش‌های کارت نقدی Mastercard_Eftpos هم از طریق شبکه مسترکارت و نه افتپاس انجام می‌شد، حتی اگر افتپاس ارائه‌دهنده بود، مسترکارت بدین شیوه قدرت قابل توجهی در بازار برای ارائه خدمات پذیرش کارت اعتباری کسب کرد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


طرح ارسال نیم ساعته سفارش های خرید با شبکه ای از پهپاد
خرده فروشی وال مارت مشغول گسترش طرح حمل و نقل هوایی محموله است و در همین راستا از ارائه سرویس ارسال محموله در یک روز در ۶ ایالت آمریکا خبر داد. این محموله ظرف ۳۰ دقیقه به مقصد می رسد.

توسعه‌دهندگان پروژه‌های متن‌باز حمایت می شوند
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری صندوق پژوهش غیردولتی فناوری‌های نوظهور دیجیتال، از شرکت‌های توسعه دهنده پروژه‌های متن باز حمایت می کند.

بهینه سازی سیستم‌های پرورش ریزجلبک در مناطق مختلف کشور
طراحی مدل بهینه سیستم‌های پرورش ریزجلبک در مناطق مختلف کشور در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی دنبال می شود.

موبایل میان رده ویوو با باتری ۶ هزار میلی آمپر عرضه شد
شرکت چینی ویوو یک موبایل میان رده با دوربین پشتی ۵۰ مگاپیکسلی و باتری ۶هزار میلی آمپری در بازار داخلی عرضه کرده است.

تیتر های خواندنی