صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۳ دیدار کرد

کد خبر 197022 1401-03-09 16:13
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نشست علیرضا زاکانی شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۳ در جریان دهمین قرار خدمت شهردار تهران برگزار شد.
شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۳ دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هم اندیشی شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۳ عصر امروز ۹ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.
محله تهران‌نو توسط فرانسوی‌های مقیم تهران بنا شده است در ابتدای نشست عباس جهانگیری نویسنده و ناشر و مسئول انتشارات حافظ با اشاره به رزومه خود عنوان کرد: کتابی نوشته ام که اطلاعات مربوط به منطقه ۱۳ در آن آورده شده است؛ تهران نو در منطقه ۱۳ از محله‌های قدیمی است که توسط فرانسوی‌های مقیم ایران بنا شده و دارای خیابان بندی منظم است و نامگذاری خیابان‌های آن سرگذشت جالبی دارد؛ انقلاب اسلامی از خیابان نیروی هوایی و میدان شهدا در منطقه ۱۳ آغاز شد.
وی در این نشست کتاب خود را به شهردار تهران تقدیم کرد.
ژاپن ۱۰۰ ساله پیر شد ایران ۳۰ ساله
امیرعلی فریدون فر رئیس اداره بهداشت شهر تهران نیز در این نشست عنوان کرد: اولین شهری که در ایران گواهی شهر سالم را گرفته شهر سهند بود و امیدواریم در منطقه ۱۳ با ۸۰ مؤلفه به این مهم دست پیدا کنیم؛ برای گرفتن افتخار شهر سالم باید زحمات زیادی کشیده شود و نیاز به حمایت شهرداری تهران دارد.
فریدون فر در ادامه درباره وضعیت جوانی جمعیت در کشور بیان کرد: ژاپن در ۱۰۰ سال پیر شد و ایران در ۳۰ سال؛ بنابراین تا سال ۱۴۱۵ برای جوان سازی جمعیت وقت داریم و باید با بسته‌های تشویقی و حمایتی دولت بتوانیم فرزند آوری را گسترش دهیم.
اوضاع فرهنگی روز به روز نگران کننده می‌شود
حجت الاسلام حسین اسکندری نویسنده هم عنوان کرد: به معنای آیه‌ای اشاره می‌کنم که خداوند می‌فرماید که کیست که سخنش زیباتر باشد از کسی که دعوت به سوی خدا کند؟ باید به وعده‌های الهی امیدوار باشیم و خداوند حتماً شهردار و دولت را به این دلیل که نیات خوبی دارند، یاری خواهد کرد.
وی افزود: اوضاع فرهنگی روز به روز نگران کننده می‌شود و باید دغدغه نسل آینده را داشته باشیم. باید حدود اسلام را رعایت نمائیم و این از وظایف ماست. باید پیوست ایمانی و اسلامی در کارها وجود داشته باشد.
خانم رحیمی ارجمندی فعال اجتماعی هم در ادامه اظهار کرد: از نزدیک با مشکلات منطقه آشنا هستم و اینطوری نیست که مشکلی وجود نداشته باشد. از کنارگذر امام علی (ع) تا سرخه حصار سرکشی می‌کنم و مشکلات پررنگ است.
وی افزود: به جایی وابستگی ندارم و آتش به اختیار صحبت می‌کنم. تقاضا دارم که فضای واقعی منطقه نشان داده شود؛ به طور مثال نیروی بسیج و سپاه در خصوص واکسن زحمت زیادی کشیدند، در حالی که خرید و فروش واکسن انجام می‌شد.


تیتر های خواندنی