صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ناتو در دریای بالتیک رزمایش برگزار خواهد کرد

کد خبر 197050 1401-03-09 17:56
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پنجاه و یکمین رزمایش دریایی عملیات بالتیک موسوم به «بالتاپس-۲۲» را در روزهای ۵ تا ۱۷ ژوئن به میزبانی سوئد برگزار می کند.
ناتو در دریای بالتیک رزمایش برگزار خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه نِیوال تکنولوژی، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پنجاه و یکمین رزمایش دریایی عملیات بالتیک موسوم به «بالتاپس_۲۲» را با حضور ۷ هزار نظامی در روزهای ۵ تا ۱۷ ژوئن (۱۵ تا ۲۷ خرداد ماه) برگزار خواهد کرد.
بر اساس بیانیه منتشر شده توسط دبیرخانه این سازمان نظامی، در این رزمایش کشورهای ترکیه، بلژیک، بلغارستان، دنمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، سوئد، انگلیس و آمریکا شرکت خواهند کرد.
در بیانیه صادره از سوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در این خصوص آمده است که در رزمایش مذکور ۴۵ کشتی، دست‌ کم ۷۵ هواپیما و تقریبا ۷ هزار پرسنل نظامی مشغول به فعالیت خواهند بود.
در این بیانیه هدف از انجام رزمایش بالتاپس_۲۲ تقویت توانایی ناتو برای حفاظت از آزادی ناوبری و امنیت در منطقه بالتیک ادعا شده است!
اولین رزمایش «بالتاپس» ناتو در سال ۱۹۷۲ برگزار شده و همه ساله نیز تکرار می‌ شود.
امسال کشور میزبان این رزمایش سوئد خواهد بود.
در همین رابطه، وبگاه مذکور اعلام کرد که «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از برگزاری رزمایش مذکور دفاع کرده و مدعی ایجاد آمادگی نیروها برای دفاع از این منطقه شده بود.
علیرغم اینکه هدف ناتو از از رزمایش نظامی مذکور، حفاظت از آزادی ناوبری و امنیت در منطقه بالتیک ادعا شده است؛ اما با توجه به تحولات اوکراین، چنین رزمایشی در راستای اقدام علیه روسیه نزدیک مرزهای این کشور به شمار می آید.


تیتر های خواندنی