صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اتحادیه اروپا دیگر هیچ ابزاری برای آسیب زدن به روسیه ندارد

کد خبر 197059 1401-03-09 18:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تحلیلگران بلومبرگ در مقاله ای اذعان کردند که اتحادیه اروپا دیگر هیچ ابزاری برای آسیب زدن به روسیه ندارد.
اتحادیه اروپا دیگر هیچ ابزاری برای آسیب زدن به روسیه ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تحلیلگران بلومبرگ در مقاله ای اعلام کردند که فرصت های اتحادیه اروپا برای آسیب رساندن به روسیه تمام شده و دست آن ها در این خصوص دیگر بسته شده است.
به گزارش اسپوتنیک، در مقاله «جان فولین» و «آلبرتو ناردلی» که در وبگاه بلومبرگ منتشر شد در این خصوص آمده است: ناامیدی در اتحادیه اروپا در حال افزایش است، چرا که تحریم های اعمال شده به مرز آسیب رسانی احتمالی آنها به مسکو رسیده است.
نویسندگان این مقاله برنامه های اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم هایی بر عرضه نفت روسیه را به عنوان بخشی از بسته آتی تحریم ها یادآوری کرده اند؛ بسته ششمی که بروکسل مدت هاست می کوشد تا آن را علیه روسیه به تصویب برساند، اما تا کنون هیچ اجماعی درباره آن به دست نیاورده است.
بر اساس این مقاله، پیشتر مشخص شد که کشور یونان ممنوعیت حمل و نقل نفت روسیه به کشورهای ثالث توسط تانکرهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا را مجاز نمی داند؛ اما مجارستان با این تحریم مخالفت کرده است.
بر اساس مقاله مذکور، علاوه بر این، ناظران خاطر نشان کردند که بسیاری از کشورها موافقت کرده‌ اند تا هزینه گاز روسیه را به واحد پولی روبل پرداخت کنند.
در بخش دیگری از این مقاله آمده است: برخی از رهبران اروپایی اکنون به یک توافق مبهم متمایل شده اند که به مجارستان و سایر کشورها اجازه می دهد تا از طریق یک خط لوله کلیدی به دریافت انرژی خود ادامه دهند.
این مقاله همچنین به اظهارات رئیس کمیسیون اروپا، اورزلا فون در لاین مبنی بر اینکه رد نفت روسیه برای اتحادیه اروپا دردناک خواهد بود، استناد کرده است.
در میان مشکلات، نویسندگان اعلام کردند که این اقدام به سیستم مالی ملی اعضای اتحادیه اروپا نیز ضربه می زند.


تیتر های خواندنی