صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

۶ کشته و ۳ زخمی در تیراندازی در پایگاه بگرام

کد خبر 2972 1399-01-29 15:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک مقام افغان اعلام کرد یک عامل مسلح ناشناس در تیراندازی در نزدیکی پایگاه نظامی بگرام آمریکا واقع در شمال پایتخت این کشور، دست کم شش کارگر افغان این پایگاه را کشته و سه کارگر دیگر را نیز زخمی کرده است.
۶ کشته و ۳ زخمی در تیراندازی در پایگاه بگرام


 به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وحیده شاهکار، سخنگوی والی استان پروان افغانستان گفت: این ۹ کارگر افغان که در این تیراندازی کشته یا زخمی شدند همگی در مسیر بازگشت به خانه خود هدف حمله قرار گرفتند.
وی افزود: در جریان این تیراندازی که اواخر روز پنجشنبه رخ داد یک عامل مسلح سوار بر موتور سیکلت در فاصله حدود ۵۰۰ متری از پایگاه هوایی بگرام افغانستان به روی این کارگران آتش گشود.
 شاهکار تصریح کرد که عامل مسلح این حمله فرار کرده است.
 با این حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفت، این گروه شبه نظامی هیچ ارتباطی با این تیراندازی نداشته است.
 این در حالی است که شاخه وابسته به گروه تروریستی داعش معمولا در نواحی شمالی افغانستان فعال است. شاخه داعش در افغانستان در تاریخ ۹ آوریل مسئولیت شلیک پنج راکت از خودرویی در پایگاه هوایی بگرام را به عهده گرفت. این اقدام تلفاتی به جا نگذاشت.
 شاهکار خاطرنشان کرد: نیروهای امنیت ملی افغانستان تحقیقاتی را به منظور یافتن عاملین تیراندازی به سمت این کارمندان افغان آغاز کرده اند. این افغانها مسئول تامین خدمات نظافت در پایگاه هوایی بگرام بودند.
 دولت افغانستان و گروه طالبان همچنان مشغول پروسه تبادل زندانی میان دو طرف در راستای توافق صلحی که در تاریخ ۲۹ فوریه در شهر دوحه بین آمریکا و طالبان امضا شد هستند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی