صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پیش‌بینی بارش در اغلب شهرها تا 5 روز آینده_ احتمال بارش تگرگ در برخی استان‌ها

کد خبر 2984 1399-01-29 16:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: به دلیل گذر متناوب امواج تراز میانی از روی کشور در 5 روز آینده در بسیاری از نقاط رشد ابر و رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.
پیش‌بینی بارش در اغلب شهرها تا 5 روز آینده_ احتمال بارش تگرگ در برخی استان‌ها


صادق ضیائیان مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: به دلیل گذر متناوب امواج تراز میانی از روی کشور در 5 روز آینده در بسیاری از نقاط رشد ابر و رگبار باران پیش بینی می شود.
ضیائیان، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: به دلیل گذر امواج تراز میانی از روی کشور در 5 روز آینده رشد ابر و رگبار و باران در اغلب نقاط کشور پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: امروز جمعه 29 فروردین 99 بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی، استان های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی، بخش هایی از شرق، جنوب شرق و مرکز کشور و برخی نقاط شمال غرب ادامه دارد.
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز شدت بارش ها در استان های اصفهان، قم، مرکزی، البرز، قزوین، تهران و جنوب یزد است.
ضیائیان ادامه داد: روز شنبه 30 فروردین بارش باران در دامنه های رشته کوه های البرز و زاگرس و همچنین مرکز کشور پیش بینی می شود و شدت بارش ها در استان های اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و جنوب استان مرکزی است.
وی اظهار کرد: روز یکشنبه 31 فروردین بارش باران در شرق و مرکز کشور و همچنین سواحل دریای خزر پیش بینی می شود و شدت بارش ها در خراسان جنوبی و جنوب استان یزد خواهد بود.
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه اول اردیبهشت رگبار باران همراه با رعد و برق در استان های هرمزگان، کرمان و جنوب فارس همچنین استان های واقع در دامنه های البرز غربی و مرکزی پیش بینی می شود و روز سه شنبه 2 اردیبهشت بارش باران، رعد و برق و  وزش باد شدید موقت در جنوب و جنوب شرق کشور همچنین غرب و جنوب غرب پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: تا روز سه شنبه 2 اردیبهشت غرب خلیج فارس و همچنین مرکز آن مواج خواهد بود.
وی بیان کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 31 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 23 و 14 درجه خواهد بود.
محرابی نیا اضافه کرد: امروز در پایتخت آسمان ابری، جهت باد جنوبی و سرعت باد 18 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در تهران بیش از 10 کیلومتر، نم نسبی 34 درصد است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی