صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کرونا ترامپ را عصبانی کرد

کد خبر 3023 1399-01-29 21:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس‌جمهور آمریکا که به دلیل وضعیت ایجادشده در کشورش در اثر شیوع بیماری کرونا کارزارش برای انتخابات ریاست‌جمهوری را در خطر می‌بیند تلاش کرد دیگران را مقصر این وضعیت نشان دهد.
کرونا ترامپ را عصبانی کرد


«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا که این روزها به شدت از احتمال اثرگذاری وضعیت اقتصادی ایجاد شده در آمریکا در نتیجه شیوع بیماری «کووید_۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) روی نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ نگران است، در چند توئیت تلاش کرد از خودش سلب مسئولیت کرده و دیگران را مقصر نشان دهد. 
رئیس جمهور آمریکا این روزها به شدت بابت قرار گرفتن آمریکا در صدر جدول مبتلایان به کووید_۱۹ و تلفات ناشی از آن در نوک پیکان انتقادات قرار دارد. او امروز جمعه در یک توئیت نوشت: «در ماه های ژانویه و فوریه که ویروس داشت در دنیا پخش می شد چرا سازمان جهانی بهداشت تا آنجا که می توانست انجام اقدامات قاطع را به تأخیر انداخت؟»
ترامپ در یک توئیت دیگر بار دیگر ادعاهای اثبات نشده مبنی بر اینکه سازمان جهانی بهداشت هشدار مقام های تایوان در خصوص شیوع ویروس را نادید گرفته تکرار کرد.
او نوشت: «چرا سازمان جهانی بهداشت اواخر ماه دسامبر ایمیل مقام های وزارت بهداشت تایوان را که در آن درباره احتمال انتقال کروناویروس به انسان ها هشدار داده شده بود نادیده گرفت؟ چرا سازمان جهانی بهداشت ادعاهای متعددی درباره کرونا ویروس مطرح می کند که غیردقیق یا گمراه کننده هستند؟»
رئیس جمهور آمریکا در یک توئیت دقایقی بعد به انتقاد از «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، «چاک شومر»، عضو ارشد دموکرات در مجلس سنای آمریکا و بقیه سیاستمداران دموکرات پرداخت.
او نوشت: «امروز مردم شغلشان را به خاطر نانسی پلوسی دیوانه، چاک شومر گریان و چپ گراهای افراطی، یعنی دموکرات های بی خاصیت از دست می دهند. آنها باید فوراً به واشنگتن برگشته و قانونی برای کمک به خانواده ها در آمریکا تصویب کنند. به تعطیلات بی پایانتان خاتمه دهید.»
ترامپ روز چهارشنبه هم با متهم کردن چین به دروغگویی درباره آمار تلفات ناشی از بیماری «کووید_۱۹» تلاش کرده از خودش بابت قرار گرفتن آمریکا در صدر جدول مربوط به میزان مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در جهان سلب مسئولیت کند.
رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا آمار مرگ و میر در آمریکا تا این حد بالا است مدعی شده آمارهای چین درباره شمار مرگ و میرها درست نیستند. او گفت: «شمار این آمارهای ارائه شده از آن کشور بزرگ به نام چین را باور می کنید؟ کسی اینها را باور می کند؟»
وی اضافه کرد: «بعضی از کشورها گرفتار مشکل بسیار بزرگی شده اند و حقایق را نمی گویند_ به خودشان مربوط است.»
ترامپ یک روز قبل تر هم سازمان جهانی بهداشت را به پنهان کاری و جانبداری از چین متهم کرده و این سازمان را در شیوع این بیماری همه گیر مقصر دانسته بود.
کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. ۴ گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود. 
سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه گیر جهانی» اعلام کرد.
در حال حاضر بیش از دو میلیون و صدهزار نفر به این بیماری مبتلا هستند و بالغ بر ۳۷ هزار نفر جانشان را از دست داده اند. آمریکا با ۶۴۵۷۶۹ مبتلا و ۲۸۶۳۱ فوتی بیشترین موارد مبتلایان و فوتی ها در کشورهای جهان را دارد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی