صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

استمرار توزیع اقلام‌ بهداشتی بین کودکان کار و خیابان

کد خبر 1204 1399-01-20 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور از ادامه طرح آموزش و توزیع اقلام بهداشتی بین کودکان کار و خیابان، در صورت تداوم شیوع کروناویروس خبر داد.
استمرار توزیع اقلام‌ بهداشتی بین کودکان کار و خیابان


محمد نفریه با بیان اینکه برای طرح آموزش و توزیع مواد ضدعفونی کننده به کودکان کار و خیابان ۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت: بنابر تصمیم این سازمان قرار است تا این طرح در ۴ مرحله ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه هدف اصلی این طرح «آموزش» به کودکان بوده و توزیع مواد ضدعفونی کننده نقش مشوق را بازی می‌کند، افزود: سازمان بهزیستی تلاش کرده است تا نحوه مراقبت از خود و دیگران را به شکل رو در رو به این کودکان آموزش دهد.
به گفته رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور همچنین بروشورهای تهیه شده برای این کودکان کاملا تصویری هستند تا برای سنین مختلف کارایی داشته باشد. در قبال آموزش‌ها نیز بسته‌ای حاوی ژل ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش، مایع دستشویی و... به آنها تحویل داده می‌شود.
نفریه با بیان اینکه این طرح در ۴ مرحله و با کمک بنیاد مستضعفان اجرایی می‌شود و در عین حال ادامه‌دار خواهد بود، اظهار کرد: این طرح از اواخر اسفندماه آغاز شده و اجرای هر ۴ مرحله آن کامل نشده است. همچنین در صورت ادامه پیدا کردن وضع موجود، سازمان بهزیستی این طرح را ادامه خواهد داد.
وی در ادامه تصریح کرد: همانطور که می‌دانید طرح‌های جمع آوری کودکان خیابانی، کارتن خواب‌ها، معتادان و ... ممنوع شده است، اما نمی‌توان این گروه‌ها را به حال خود رها کرد. به همین دلیل سازمان بهزیستی به منظور آموزش این گروه‌ها وارد عمل شده‌ است.
نفریه با بیان اینکه تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی متشکل از روانشناسان، مددکاران و ... مجریان این طرح هستند، توضیح داد: این تیم‌ها با رعایت فاصله مناسب آموزش‌های مذکور را به کودکان ارائه می‌کنند. همچنین با توجه به اطلاع رسانی در خصوص خطرات این بیماری، میزان حضور این کودکان در خیابان نیز به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید