صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نتانیاهو قول داد به تلاش‌هایش درباره الحاق در روزهای آینده ادامه دهد

کد خبر 22119 1399-04-11 00:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در آستانه ورود به اول ژوئیه، موعد آغاز اجرایی شدن طرح الحاق، نخست وزیر رژیم صهیونیستی متعهد شد به تلاش‌ها برای اجرای طرح‌های الحاق در روزهای آینده ادامه دهد.
نتانیاهو قول داد به تلاش‌هایش درباره الحاق در روزهای آینده ادامه دهد


 به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز، سه شنبه در دیدار با آوی برکوویچ، فرستاده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه و دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل طرح الحاق را بررسی کرد.
نتانیاهو گفت: با آمریکایی ها درباره مساله تحمیل حاکمیت اسرائیل بر اراضی ای در کرانه باختری صحبت کردیم؛ اراضی ای که به تلاش برای الحاق آن ها در روزهای آینده ادامه خواهیم داد.
او پیشتر گفته بود، تدابیر الحاق شهرک های کرانه باختری را اول ژوئیه آغاز می کند.
او در نشست پشت درهای بسته با حزب لیکود هم تاکید کرد: ما مذاکراتی خوبی با آمریکایی ها داریم و وقتی حرفی می زنم عملی خواهم کرد.
نتانیاهو طرح های الحاق را روندی پیچیده توصیف کرد و افزود: بسیاری از مسائل سیاسی و امنیتی وجود دارند که نمی توانم وارد جزئیات آنها شوم، الحاق از اول ژوئیه آغاز خواهد شد.
این در حالی است که زئیو الکین، عضو حزب لیکود و وزیر اسرائیلی احتمال اتخاذ گام های بزرگ در قبال الحاق شهرک های یهودی در کرانه باختری در اول ژوئیه را کم دانست و گفت: اسرائیل هنوز به چراغ سبزی که از واشنگتن برای شروع بسط حاکمیتش در بخش هایی از کرانه باختری می خواهد، دست نیافته است؛ اراضی که فلسطینی خواستار تشکیل کشورشان روی آنها هستند.
الکین، وزیر آموزش عالی به رادیو اسرائیل گفت، کل آنچه ترسیم شده تصویری برای وقوع همه چیز در یک روز یعنی اول ژوئیه است، انجام آن مسؤولیتی ویژه است، از فردا حرکت ساعت شروع می شود.
این درحالی است که دولت اسرائیل برای فردا، چهارشنبه جلسه ای را اعلام نکرده است.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید