صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

شکستن دست و پا برای کلاهبرداری از بیمه

کد خبر 22125 1399-04-11 03:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
3 زندانی بعد از آزادی با تشکیل یک باند و به بهانه مصدومیت در تصادف‌های ساختگی بیش از 2 میلیارد تومان از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کردند.
شکستن دست و پا برای کلاهبرداری از بیمه


در پی شکایت یک شرکت بیمه مبنی بر کلاهبرداری با شگرد گزارش تصادفات ساختگی، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و مأموران با تحقیقات و بررسی های میدانی موفق به شناسایی افراد کلاهبردار شدند که با همکاری یکدیگر صحنه های تصادف ساختگی ایجاد می کردند. متهمان که به تازگی تعدادی سند و مدرک به شرکت بیمه ارائه کرده و درصدد دریافت خسارت بودند از سوی مأموران در داخل شرکت بیمه دستگیر شدند.متهمان در بازجویی اولیه اعتراف کردند، از سال ها پیش در شهرستان قم شرکت های بیمه را فریب داده و با مجروح کردن خودشان و ارائه گزارش تصادف ساختگی از آنها خسارت می گرفتند. آنها سپس به تهران آمده و به همین شیوه شرکت های بیمه را فریب داده و خسارت گرفته بودند.
یکی از متهمان در خصوص شکل گیری باند و شگرد این افراد در فریب بیمه اظهار کرد: ما 3 نفر در زندان با هم آشنا شدیم و نقشه ما به این صورت بود که به دست و پاهای مان صدمه می زدیم و به بهانه اینکه در تصادف مجروح شده ایم از بیمه درخواست خسارت کرده و پس از گرفتن خسارت آن را بین خودمان تقسیم می کردیم.
سرهنگ جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: اعضای این باند بالغ بر 2 میلیارد تومان از شرکت های بیمه کلاهبرداری کرده اند و هر 3 متهم برای کشف جزئیات پرونده با دستور قضایی در اختیار مأموران اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید