صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

زورگیری برای اثبات رفاقت و قدرت

کد خبر 22130 1399-04-11 07:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
چهار نوجوان ۱۸ ساله با همکاری یکدیگر به سرقت و چاقو کشی دست زده بودند، دستگیر شدند.
زورگیری برای اثبات رفاقت و قدرت


چندی پیش ۴ پسر نوجوان به جرم سرقت و زورگیری توسط پلیس دستگیر شدند. دو تن از این جوانان ادعا می کنند نقشی در ارتکاب جرم نداشته و تنها با سارقان رابطه دوستی دارد؛ اما به نظر می رسد شرط بندی باعث انجام این سرقت ها شده است.
محمد ۱۸ ساله یکی از اعضای این باند است که ادعا می کند فقط در پارک منتظر دوستش نشسته و خبری از سرقت نداشته که توسط پلیس دستگیر شده است.
او در گفت وگویی گفت: من فقط منتظر متین بودم. او به من گفته بود کار مهمی دارد، اما نگفته بود که دست به سرقت زده است. او با من تماس گرفت و در یکی از پارک ها اسلامشهر قرار گذاشتم. من سر قرار رفتم و منتظر او بودم که دستگیر شدم.
متهم دیگر، محسن ۱۸ ساله است که او نیز داستانی شبیه به محمد را تعریف می کند و ادعا می کند و از هیچ چیزی خبر ندارد و فقط منتظر رسیدن دوستش بوده است.
اما «متین» همان سارقی است که دوستانش ادعا می کنند با آن ها در پارک قرار گذاشته است. این متهم که چندماه پیش ۱۸ ساله شده در گفت وگو با میزان گفت: چند روز پیش با یکی از دوستان به نام سینا کل کل کردیم. او می گفت من عرضه هیچ کاری را ندارم و همیشه در جمع مسخره ام می کرد.
وی افزود: بالاخره من تصمیم گرفتم به او ثابت کنم که اشتباه می کنم، برای همین به او پیشنهاد دادم به سرقت برویم تا به او بفهمانم من ترسو نیستم.
این متهم اظهار کرد: سینا قبول کرد و ما به سرقت فکر کردیم؛ که در همان لحظه یک مرد تنها از کنارمان رد شد. تلفن همراه این مرد بسیار قیمتی بود و ما را وسوسه کرد. برای همین به سمت او رفتیم و گوشی اش را دزدیدم و فرار کردیم.متین که پیش از این به جرم سرقت موتورسیکلت بازداشت شده است، ادامه داد: من فقط گوشی را از دست آن مرد عابرپیاده کشیدم و فرار کردم، اما سینا با آن مرد گلاویز شد.
به گفته افسر پرونده، این سرقت با زورگیری همراه بوده و یکی از سارقان با چاقو، مالباخته را تهدید کرده است.
سینا متهمی است که اقدام به چاقو کشی کرده است. او نیز ۱۸ سال دارد و به نظر می رسد از هم محلی های سه متهم دیگر باشد.
او در گفت وگویی گفت: چندی پیش به شیشه اعتیاد پیدا کردم، اما دو ماه پیش توانستم به سختی ترک کنم. سینا ادامه داد: پدرم قصد داشت با فروختن مواد مخدر در کشور های خارجی، کمی وضعیت مالی مان را بهتر کند، اما در فرودگاه مالزی دستگیر شد و حالا ۱۲ سال است که زندانی است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید