صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا تحریم‌های یک جانبه را متوقف کند

کد خبر 22155 1399-04-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سفیر چین در تهران خواستار توقف تحریم‌های غیرقانونی یک جانبه آمریکا علیه ایران شد.
آمریکا تحریم‌های یک جانبه را متوقف کند


 چانگ هوا، سفیر چین در ایران در توییتی با اشاره به سخنان نماینده چین در نشست شورای امنیت درباره قطعنامه ۲۲۳۱ که روز سه شنبه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، نوشت: ما از آمریکا می خواهیم که تحریم های غیرقانونی و یک جانبه را متوقف کند.
نماینده چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ گفته است: ما مخالف تلاش های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستیم و با توجه به این که آمریکا از برجام خارج شده، نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده کند.
ژانک چون اظهار کرد: برجام یک توافقنامه چندجانبه است که در نهایت به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد منجر شد.
وی با بیان این که «دلیل بحرانی که اکنون با آن روبه رو هستیم خروج آمریکا از برجام و تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران است»، گفت: این اقدام مغایر با اهداف ذکر شده در برجام است.
چون افزود: آمریکا تصمیم گرفته که معافیت های هسته ای ایران در چارچوب برجام را تمدید نکند و این موضوع نیز به ضرر برجام است. ما از آمریکا می خواهیم که تحریم های یک جانبه و غیرقانونی اش علیه ایران را رها کند و به برجام بازگردد و به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل متحد بازگردد و به آن عمل کند.
این دیپلمات چینی در شورای امنیت سازمان ملل متحد تصریح کرد: چین مخالف تلاش های آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران است و معتقدیم که باید قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت اجرایی شود.
وی با بیان این که آمریکا از برجام خارج شده است و با توجه به این خروج نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده کند، گفت: پایبندی کامل به برجام تنها مسیر پیشرفت ما در این زمینه است.
او افزود: ما از ایران می خواهیم از انجام اقداماتی که ممکن است به ضرر برجام باشد، خودداری کند و در همین جا مخالفت چین را با قطعنامه اخیر شورای حکام علیه فعالیت های هسته ای ایران اعلام می کنیم و از همه می خواهیم از آمادگی ایران برای همکاری با آژانس استفاده کنند.
این دیپلمات چینی افزود: اجرای برجام به نفع همه طرف هاست و باید مشکلات از طریق رایزنی و گفت وگو حل شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید