صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ایران عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه و جهان است!

کد خبر 22156 1399-04-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عربستان سعودی در جدیدترین اقدام ضدایرانی خود، نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرد.
ایران عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه و جهان است!


عربستان سعودی در نامه ای به شورای امنیت از اقدامات ایران در منطقه گلایه کرد.
بر این اساس، در این نامه آمده است: ایران در عین حال که ثبات و امنیت خاورمیانه را به مخاطره انداخته است، با اقداماتش تهدیدی برای ثبات جهانی است.
نامه تاکید دارد: جنبش انصارالله یمن از موشک های ساخت ایران برای هدف قرار دادن خاک عربستان استفاده می کند. یمنی ها یک هزار و ۶۵۹ بار به خاک ما حمله موشکی کرده اند.
عربستان در این نامه خاطر نشان کرده است: ایران بزرگترین تامین کننده تسلیحات برای گروه های نیابتی خود در عراق، سوریه و لبنان است. همچنین یمنی ها با تسلیحاتی ایرانی مسلح شده اند. ما امیدواریم ایران همانند یک کشور عادی رفتار کند و به قوانین بین المللی احترام بگذارد.
گزافه گویی های مقامات سعودی در حالی مطرح می شود که بیش از ۵ سال است مردم بی دفاع یمن زیر آماج حملات وحشیانه این کشور قرار دارند. همچنین عربستان که مروج تفکر وهابیت است، بزرگترین حامی مالی و فکری تروریسم در خاورمیانه و جهان است. داعش، القاعده، بوکوحرام، جبهه النصره و بسیاری دیگر از گروه های تروریستی دارای تفکر وهابیت هستند و از سوی عربستان حمایت مالی می شوند. همچنین در ابعاد جهانی، ۱۵ تن از ۱۹ عامل حملات یازده سپتامبر ملیت سعودی داشتند و براساس اطلاعات افشا شده با سفارت عربستان در واشنگتن در ارتباط بودند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید