صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

شرکت رویال داچ شل اعلام کرد ۲۲ میلیارد دلار از ارزش داراییهای آن در نیمه دوم سال جاری میلادی به خاطر سقوط قیمت نفت کم شده است.

کد خبر 22168 1399-04-11 09:28
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شرکت رویال داچ شل اعلام کرد ۲۲ میلیارد دلار از ارزش داراییهای آن در نیمه دوم سال جاری میلادی به خاطر سقوط قیمت نفت کم شده است.

  به نقل از اویل پرایس، شرکت رویال داچ شل اعلام کرد 22 میلیارد دلار از ارزش آن در نیمه دوم سال جاری میلادی کم شده است. این جدیدترین شرکت بزرگ نفتی است که از کاهش ارزش سرمایه هایش پس از سقوط قیمت نفت خبر داده است.این شرکت طی بیانیه ای اعلام کرد:« در سه ماهه دوم 2020، دورنمای قیمت و حاشیه سود پالایشگاهی میان مدت و بلند مدت خود را اصلاح کرده ایم که نشان دهنده تاثیرات همه گیری ویروس کرونا و زیرساختهای عرضه و تقاضای نفت در بازار انرژی است».این شرکت در حال حاضر قیمت 35 دلار در هر بشکه را برای نفت برنت در سال جاری میلادی و 40 دلار در هر بشکه را برای سال آینده پیش بینی می کند. شرکت شل قیمت نفت را در بلندمدت 60 دلار در هر بشکه تخمین میزند. شرکت شل با توجه به این پیش‌بینی‌های قیمت انتظار دارد 15 تا 22 میلیارد دلار از ارزش سرمایه های آن پس از کسر مالیات در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کم شده باشد. بخش گاز شرکت شل هم 8 تا 9 میلیارد دلار از این کاهش قیمت ضربه خورده است. فعالیت های بالادستی بخش گاز شل در اکتشاف و تولید 4 تا 6 میلیارد دلار آسیب دیده است که بیشتر مربوط به صنعت شیل آمریکا و برزیل می شود. 7 میلیارد دلار کاهش ارزش دیگر از بخش پالایشگاهی شل می آید.دبیرکل اوپک: بازار نفت هنوز جان سالم به در نبرده استشرکت بزرگ نفتی آمریکا اعلام ورشکستگی کرد بخش گاز طبیعی مایع این شرکت هم از قیمت پایین نفت آسیب دیده است. شرکت شل اعلام کرد 90 درصد از قراردادهای مدت دار آن برای فروش گاز طبیعی مایع در 2019 تحت تاثیر قیمت نفت قرار گرفته است. شرکت شل در سه ماهه اول سال جاری میلادی برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم سوددهی خود را پایین آورد تا در این شرایط بی ثبات اقتصادی، نقدینگی و ارزش خود را حفظ کند. شرکت شل جدیدترین شرکت بزرگ نفتی است که پیش بینی خود از قیمت نفت را پایین آورده و گزارش یک ضرر و زیان بزرگ را در سه ماهه دوم داده است. در اوایل ژوئن، بریتیش پترولیوم هم اعلام کرد 13 تا 17.5 میلیارد دلار از ارزش داراییهای آن کم شده است. 184

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان