صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به اعمال تحریم‌های دیگر ترجیح می‌دهد

کد خبر 22172 1399-04-11 09:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران باری دیگر مواضع کشورش را درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در گفت‌وگو با یک شبکه صهیونیستی بیان کرد.
آمریکا تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به اعمال تحریم‌های دیگر ترجیح می‌دهد


 به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که روز گذشته در سرزمین های اشغالی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد، در گفت وگو با کانال ۱۳ این رژیم مطرح کرد که آمریکا ترجیح می دهد به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برسد تا این که تحریم ها را اعمال کند.
هوک در ادامه با ابراز امیدواری برای جلب حمایت کشورهای چین و روسیه از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت: امیدوارم روسیه و چین هم بخواهند شاهد خاورمیانه ای آرام و با ثبات باشند.
او همچنین مدعی شد که روابط رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به خاطر وجود نگرانی های مشترک پیرامون آن چه تهدیدهای ایران عنوان کرد، تحکیم شده است.
بر اساس این گزارش، اظهارات هوک در پی این مطرح شده است که اخیرا دولت آمریکا پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به شواری امنیت ارائه کرده است. این اقدام آمریکا تاکنون با مخالفت شدید دولت های چین و روسیه مواجه شده است که از حق وتوی قطعنامه های شورای امنیت برخوردار هستند.
هوک در سفر اخیرش به منطقه سعی داشته حمایت کشورهای خاورمیانه را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران جلب کند.
علاوه بر این، سخنرانی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته در جلسه مجازی شورای امنیت سازمان ملل درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با مخالفت کشورهای روسیه، چین، آلمان و فرانسه مواجه شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید