صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تأثیر شگفت‌انگیز داروی دیابت نوع ۲ بر بهبود بیماران کرونایی

کد خبر 22175 1399-04-11 09:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
محققان چینی در تازه‌ترین یافته‌های خود از اثربخشی بی‌نظیر داروی متفورمین در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا خبر دادند.
تأثیر شگفت‌انگیز داروی دیابت نوع ۲ بر بهبود بیماران کرونایی


ویروس کرونا از زمستان سال گذشته آغاز و ظرف مدت کوتاهی تبدیل به یک پاندمی شد. این ویروس تاکنون بیش از نیم میلیون از مردم جهان را به کام مرگ برده و میلیون ها نفر را هم مبتلا کرده است. در حال حاضر دانشمندان و محققان زیادی در تلاشند تا راه درمانی برای آن بیابند.
در جریان این تلاش ها ی شبانه روزی در حال حاضر غالب بر ۱۰۰ کاندیدای واکسن از سوی دانشگا ه ها و شرکت های مختلف داروسازی معرفی شده که از میان آن ها تنها نزدیک به ۱۰ مورد به تایید سازمان جهانی بهداشت رسیده است. چین از جمله کشور های پیشتاز در این زمینه بوده است و به تازگی مقامات این کشور از تایید و تصویب واکسن کرونای جدید خود برای استفاده در ارتش خبر داده اند.
اثربخشی بی نظیر متفورمین در درمان بیماران کرونایی
در کنار واکسن هایی که در حال سپری مراحل بالینی هستند، محققان اثربخشی مانند هیدروکسی کلروکین را هم مورد آزمایش قرار دادند؛ این دارو برای درمان مالاریا استفاده می شود که با تحقیقاتی که انجام شد، متخصصان دریافتند که این دارو نه تنها تأثیری بر درمان بیماری کووید ۱۹ ندارد بلکه باعث وخامت حال بیماران نیز می شود؛ از این رو سازمان جهانی بهداشت استفاده از این دارو را برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا ممنوع اعلام کرد.
و حالا در آخرین مطالعه ای که دانشمندان چینی بر روی بیماران کرونایی در ووهان انجام دادند، به نتایج تازه ای دست یافتند که می تواند نقطه امیدی برای بهبود مبتلایان به ویروس کرونا باشد.

در این مطالعه مشخص شد میزان مرگ و میر در میان آن دسته از بیمارانی که از داروی متفورمین یا همان گلوکوفاژ استفاده کرده اند، بسیار کمتر از سایرین بوده است. این دارو برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود.
محققان با بررسی پرونده ۱۰۴ بیمار کرونایی بستری از ماه ژانویه تا مارس دریافتند، این دارو اثر بی نظیر و قابل توجهی در کاهش التهاب در بیماران داشته و جان بسیاری را نجات داده است.
متفورمین که از دهه ۱۹۵۰ برای درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ مورد استفاده قرار می گیرد همچنین تاثیر بسزایی بر درمان سرطان سینه و بیماری های قلبی داشته و به دلیل قیمت مناسب آن، به راحتی قابل تهیه و استفاده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید