صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دستگیری داماد در عروسی و برگزاری جشن میلیاردیِ سیندرلایی در تالار تهران

کد خبر 22176 1399-04-11 09:32
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
ایرج حریرچی با اظهار تأسف از رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی گفت: در یک مراسم عروسی داماد دستگیر شد تا مراسم برپا نشود.
دستگیری داماد در عروسی و برگزاری جشن میلیاردیِ سیندرلایی در تالار تهران


ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت امشب دهم تیرماه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی اعمال محدودیت های جدید برای مقابله با کرونا پرداخت.
معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در ۱۳ استان اقدامات ویژه مقابله با کرونا انجام می شود، گفت: برای مقابله با شیوع کرونا در شرایط فعلی ۱۳ استاندار برای گروه های ۳ و ۴ تصمیم می گیرند.
ابلاغ اقدامات محدودیتی برای مقابله با کرونا به استانداران
او با اشاره به اینکه برای شهرستان های دارای ضریب مخاطره برخی محدودیت ها اعلام شده است، افزود: با توجه به احتمال شیوع بیشتر، برخی اقدامات با دستور رئیس جمهور اجرایی می شود از این رو اقدامات محدودیتی برای مقابله با کرونا به استانداران خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، کرمان، تهران و البرز ابلاغ شده است.
حریرچی با اشاره به اینکه  باید در مواردی اعمال قانون کرد، ادامه داد: خوزستان یک سوم بستری ها و فوتی ها را به خود اختصاص می دهد از این رو از مردم خواهش می کنیم تا موارد بهداشتی را رعایت کنند.
معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از اقدامات آستان قدس رضوی و روحانیون در جهت پیشگیری و مبارزه با ویروس منحوس کرونا قدردانی می کنم، گفت: از مردم درخواست می کنم تا از راه دور زیارت امام را انجام دهند، تا مردم در معرض خطر قرار نگیرند لذا مهم ترین نگرانی ما در مورد روستا ها و شهر های کوچک است که هنوز ویروس در آن ها چرخش پیدا نکرده است.
او با اشاره به اینکه کرونا انگ نیست، افزود: کسی که کرونا گرفته گناهکار نیست بلکه در اکثر موارد قربانی است، این بیماری در اکثر موارد کم علامت و بی علامت است و در نهایت درمان می شود، متاسفانه در برخی موارد پرسنل ما برای امر مداوا و یا مسائل پیشگیری و درمانی وقتی به منازل افراد مبتلا به کرونا مراجعه می کنند با آن ها دعوا می شود که چرا آمده اند و آبرویشان می رود، اما باید اذعان داشت که کرونا بی آبرویی نیست.
درخواست حریرچی از نیروی انتظامی و دادستانی برای مقابله با کرونا
حریرچی افزود: از مقامات و تمامی استانداری ها، نیروی انتظامی و دادستانی ها درخواست می کنیم تا با متخلفان برخورد کنند، زیرا قسمتی از کار ما خواهش و تقاضاست و قسمتی دیگر اعمال قانون از سوی حکومت است.
او ادامه داد: در یک استان دادستان داماد را دستگیر کرد تا مراسم عروسی با آن شدتی که در نظر گرفته بودند برپا نشود و یا در برخی از استان ها حکم دستگیری مداحان را دادند، باید اعمال قانون کنیم در این شرایط عروسی گرفتن هیچ مفهومی ندارد مثلاً در شهر تهران در یک تالار پذیرایی، هزینه عروسی در یک سالن یک میلیارد تومان بود به طوری که ۶۵ کارگر ایفا کننده نقش سیندرلا برای عروس و داماد بودند که همه این ها عاقبت کرونایی دارد.
معاون کل وزیر بهداشت بیان کرد: در برخی از استان ها در اعلامیه کسی که فوت کرده می نویسند که مرحوم سه ماه قبل دچار عارضه دریچه قلب شده بود و بر اثر سکته قلبی فوت کرده است.
حریرچی اظهار داشت: با دو پیشنهاد استانداری هرمزگان برای جلوگیری از شیوع کرونا موافقت شد.
اعمال محدودیت یک هفته ای در هرمزگان
فریدون همتی استاندار هرمزگان در ادامه برنامه با اشاره به اینکه شرایط هرمزگان با پایین آمدن حساسیت های مردم در مقابل شیوع کرونا خوب نیست، خاطرنشان کرد: فراوانی ابتلا به بیماری کرونا در بین زنان خانه دار بالا است. لذا ۷ شهر استان هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند و برای یک هفته اعمال محدودیت برای گروه های ۳ و ۴ انجام می شود.
همتی با بیان اینکه هرمزگان یک ایران کوچک است، افزود: از همه استان ها در این استان تردد دارند و همین باعث شیوع بیشتر کرونا از خرداد ماه شده است لذا فراوانی مبتلا شدن زنان خانه دار و بازنشسته ها بیشتر است و این نشان دهنده این است که تردد های بیشتر به دلیل مشغله کاری نیست.
وی گفت: محدودیت های ابلاغ شده را اعمال می کنیم. حتی تصمیم بر این است که بازار های سرپوشیده هم محدود شود.
اعلام وضعیت قرمز در آذربایجان غربی
محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از برنامه با اشاره به اینکه دو هفته ای است که شیوع کرونا در استان بیشتر شده است، افزود: به دلیل مسافر پذیر بودن استان و وجود بازار های مرزی تردد ها زیاد شده است لذا ده شهر ما قرمز و ۳ شهر در وضعیت نارنجی و زرد هستند.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه هم در ارتباط تصویری با برنامه با اشاره به اینکه در مقابله با کرونا معیشت مردم را هم در نظر گرفته ایم، ادامه داد: بیماریابی ما همچنان ادامه دارد.
او با اشاره به اینکه ۵ شهر ما در وضعیت قرمز قرار دارد و محدودیت ها را در این شهر ها اعمال می کنیم، گفت: نگرانی های اوایل شیوع بیماری همچنان در مردم قابل مشاهده است و این موضوع باعث شده که بیشتر رعایت کنند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه با اجرای نقشه راه، وضعیت ابتلا به کرونا در کرمانشاه ثابت است، افزود: روزانه از یک هزار و صد نفر تست کرونا گرفته می شود، ۴۲۵ نفر بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری هستند.
مراسم جشن و عروسی و ترحیم عامل اصلی شیوع بیشتر کرونا بوده است
راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: از خرداد ماه وضع این استان متفاوت و شیوع کرونا بیشتر شده است لذا محدودیت های ابلاغ شده اجرا می شود، مراسم جشن و عروسی و ترحیم عامل اصلی شیوع بیشتر کرونا بوده است.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ادامه اظهار داشت: بیماران سرپایی رو به کاهش است، اما تعداد بیماران بستری شده ثابت است اما در یکی دو روز اخیر فوتی ها کاهش پیدا کرده است.
حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی استانداری تهران طی ارتباط تلفنی با برنامه پیرامون انفجار در کلینیک درمانی سینا اطهر گفت : اطفاء حریق انجام شده است لذا با کمک عوامل آتش نشانی ۱۵ نفر از عزیزانی که به پشت بام ها رفته بودند نجات یافتند.
او تصریح کرد: منتظر هستیم عزیزان آتش نشانی وضعیت را رسیدگی کنند تا بتوانیم وضعیت را خدمت مردم گزارش دهیم،تعدادی مصدوم داریم اما از کشته ها خبر نداریم، حدود ۴۵ دقیقه است که عوامل آتش نشانی به داخل ساختمان راه یافته اند تا وضعیت را رسیدگی کنیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید