صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

استان هرمزگان یک هفته تعطیل شد

کد خبر 22178 1399-04-11 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
استاندار هرمزگان از تصویب طرح تعطیلی یک هفته‌ای استان هرمزگان از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خبر داد.
استان هرمزگان یک هفته تعطیل شد


استاندار هرمزگان از تصویب طرح تعطیلی یک هفته ای استان هرمزگان از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خبر داد.
فریدون همتی در گفت وگو با رسانه ها اظهار داشت: هرمزگان تا پیش از خرداد ماه شرایط نسبتاً خوبی درباره بیماری کرونا داشت اما متاسفانه از اول خرداد ماه روند صعودی افزایش بیماران و مبتلایان را شاهد بودیم.
وی افزود: این امر نتیجه این مسئله بود که متاسفانه در استان مردم به این گمان که دیگر کرونا از بین رفته و وجود ندارد به فعالیت های عادی و عمومی خود همانند برگزاری دورهمی ها، مراسمات عروسی و عزا روی آوردند.
استاندار هرمزگان گفت: نکته بعدی این است که با دنبال کردن موارد ابتلا و فوتی ها به این نکته رسیدیم که اکثر افراد مبتلا در مکان های پرتردد و شلوغ همچون بازار های سرپوشیده حضور داشته اند و دلیل ابتلا آن ها هم این امر بوده است.
فریدون همتی تصریح کرد: به همین دلیل طرحی برای تعطیلی یک هفته ای استان و هفت شهرستان قرمز آماده و به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال کردیم.
وی افزود: خوشبختانه این طرح از سوی ستاد ملی مورد موافقت قرار گرفت و استان هرمزگان و هفت شهر قرمز آن به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود.
استاندار هرمزگان ادامه داد: این تعطیلی شامل گروه های 3 و 4 خواهد بود و جزئیات آن به زودی اعلام می شود.
در همین زمینه ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت نیز گفت: با دو درخواست دیگر هرمزگان از جمله تعطیلی بازارهای سرپوشیده و بازار روز و همچنین کاهش کارمندان ادارات به 50 درصد نیز از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا موافقت شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید