صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

جدیدترین اطلاعات اداره ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد اقتصاد این کشور ۲.۲ درصد در سه ماهه اول سال جاری میلادی کوچک شده که شدیدترین رکود این کشور طی بیش از ۴۰ سال گذشته بوده است.

کد خبر 22191 1399-04-11 09:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جدیدترین اطلاعات اداره ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد اقتصاد این کشور ۲.۲ درصد در سه ماهه اول سال جاری میلادی کوچک شده که شدیدترین رکود این کشور طی بیش از ۴۰ سال گذشته بوده است.

  به نقل از گاردین، اقتصاد انگلیس 2.2 درصد در سه ماهه اول سال جاری میلادی کوچک شد که شدیدترین رکود این کشور طی بیش از 40 سال گذشته بوده است. همه گیری ویروس کرونا بیش از حد انتظار به تولید در انگلیس آسیب رسانده است. جدیدترین اطلاعات اداره ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد تولید ناخالص داخلی این کشور 6.9 درصد در ماه مارس پایین آمده است. این در شرایطی است که تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی در انگلیس در 9 روز پایانی این ماه اعمال شده بود. تخمین‌های اولیه اداره ملی آمار انگلیس نشان می داد که اقتصاد این کشور دو درصد در سه ماهه اول 2020 و 5.8 درصد در ماه مارس کوچک میشود. ولی شواهد نشان می دهند بسته شدن رستوران ها و فروشگاه ها تاثیری فراتر از حد انتظار این اداره بر مصرفکنندگان گذاشته است.  اداره ملی آمار انگلیس اعلام کرد در شرایطی که مردم قادر به خرج کردن نیستند، مصرف 2.7 درصد در سه ماهه پایانی 2019 و سه ماهه اول 2020 پایین آمده است. هزینهکرد مصرفکنندگان برای خرید خودرو، غذا خوردن در رستوران، اقامت در هتل ها و خرید پوشاک کاهش شدیدی داشته است.انگلیس در میان گروه 7 بیشترین آسیب را از کرونا دیده است31 درصد مردم انگلیس خواستار تغییرات بزرگ در اقتصاد پس از کرونا هستند این اداره اعلام کرد تاثیر تعطیلی های اعمال شده بیشتر در بخش خدمات دیده می‌شود. بخش خدمات 80 درصد از تولید در اقتصاد انگلیس را تشکیل می دهد. تولید در انگلیس در نتیجه بسته شدن کارخانه ها 1.5 درصد کاهش یافته است. فعالیت های ساخت و ساز هم 1.7 درصد پایین آمده اند. آمار سه ماهه اول نشان از عمیق‌ترین رکود اقتصادی انگلیس در دوره مدرن دارد. اولین ماه کامل تعطیلی های انگلیس برای مهار گسترش ویروس کرونا در ماه آوریل باعث بیش از 20 درصد کاهش تولید در این کشور شد. 186

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان