صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نشست دیروز سازمان ملل شکست جدید برای ‌آمریکا بود

کد خبر 22225 1399-04-11 11:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سازمان ملل دیروز صحنه نمایش شکست سیاسی آمریکا در برابر آمریکا بود، تاکید کرد: هر روزی که اعضای 1+4 به همه تعهدات خود عمل کنند، ما به برجام باز خواهیم گشت.
نشست دیروز سازمان ملل شکست جدید برای ‌آمریکا بود


حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیات، با تبریک فرارسیدن میلاد امام رضا (ع) گفت: امام رضا (ع) یک ویژگی خاص دارد و آن اینکه مهمان مردم ایران است. از روزی که علیرغم خواسته میلی، مجبور شد از مدینه هجرت کند و وارد ایران شد، در مسیر از اهواز تا نیشابور، مردم از بیانات آن حضرت بهره و استفاده بردند.  
وی ادامه داد: در دورانی که ایشان در مرو و خراسان بود، بیانات و مباحثات آن حضرت و شرکت در مجالس رسمی در حوزه دینی، اعتقادی و... اثرگذار بود تا آنجا که امام هشتم را به عنوان عالم آل محمد (ص) لقب دادند و فرصت ایشان برای تببین احکام دین در جلسات رسمی بی نظیر بود.  
رییس جمهور با بیان اینکه امام صادق (ع) را به عنوان موسس مکتب و مذهب مان می شناسیم، اظهار داشت: درست است در دوران امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، فقه و تشیع تبیین شد، اما رسمیت مذهب شیعه مربوط به دوران امام هشتم است یعنی در دورانی که در دوران خلافت و حکومت، وضوح و علنی تشیع تبلیغ می شد و خلیفه وقت به صورت ظاهری از آن پیروی می کرد.  
روحانی با تاکید بر اینکه امام هشتم امام تدبیر بود، تصریح کرد: علیرغم میل امام هشتم به عدم سفر از مدینه، آن را پذیرفت و قبول کرد به دلیل آثار و مسائلی که برای دنیای اسلام داشت. علیرغم رد ولایت عهدی، آن را به ظاهر پذیرفت. این بسیار مهم است که پایان کار را ببینیم و در همه برنامه ریزی ها مسائل اصلی امت اسلام و جامعه مدنظر باشد و سیره مبارکه آن حضرت می تواند راهنمای خوبی برای ما در این مسیر باشد.  
وی با اشاره به سالگرد مورد هدف قرار دادن هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو آمریکایی در تیر ماه سال ۶۷ خاطرنشان کرد: فردا دوازدهم تیر ماه است؛ روزی که ایرباس ما توسط موشک های آمریکایی سرنگون شد. این جنایت بزرگی بود که در تاریخ کشور تحقق یافت. اینکه یک نیروی نظامی به تعمد در میدان جنگی که در ظاهر ایران و عراق بود، حضور یافت و آمریکا در ماه های اخیر در خلیج فارس وارد آن شد.  
رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: آمریکایی ها هواپیمای ما را زدند، بگویند اشتباه کردم ولی عذرخواهی نکند، بگویند فکر کردم اف ۱۴ است ولی نبود و به کسی که این هواپیما را سرنگون کرد و ۲۹۰ را به شهادت رساند، مدال داد. این شیوه و اخلاق آمریکایی ها است و مسیری است که از آن زمان تا به امروز دنبال کرده اند. فرض بگیریم اشتباه کرده اند، لااقل عذرخواهی کرده و آن فرد را محکوم می کرد، نه مدال دهد.  
روحانی با بیان اینکه همین مسئله را مجددا شاهدیم و سازمان ملل صحنه نمایش شکست سیاسی آمریکا در برابر آمریکا بود، ابراز داشت: در سه سال و نیم گذشته و در زمانی که دولت جدید آمریکا در کاخ سفید مستقر شده بود، در طول این مدت، با بی قانونی، اعمال ضد قانونی و ضد حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی روبه رو بودیم.  
وی اضافه کرد: ممکن است آمریکایی ها در محاسبات شان بگوید در عرصه اقتصادی دستاوری داشتیم و ملت ایران را تحت فشار قرار دادیم ولی از نظر حقوقی سیاسی و اخلاقی بارها مواجه با شکست شدند و نشست دیروز شکست جدید برای آمریکایی ها بود.
 ادامه دارد 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید