صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حدود ۴۰ درصد آمریکایی‌ها معتقدند، بایدن «زوال عقل» دارد

کد خبر 22254 1399-04-11 12:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
 نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از مردم اعتقاد دارند، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور دچار زوال عقل است.
حدود ۴۰ درصد آمریکایی‌ها معتقدند، بایدن «زوال عقل» دارد


در حالی که حملات لفظی رئیس جمهور آمریکا به جو بایدن رقیب دموکرات او در انتخابات ریاست جمهوری از یک سو و نگرانی ها درباره گاف دادن های بایدن تشدید شده، نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که حدود ۴۰ درصد از آمریکایی ها به زوال عقل بایدن باور دارند.
به نوشته اسپوتنیک، نتیجه نظرسنجی موسسه آمریکایی «راسموسن» نشان می دهد که «۳۸ درصد از رأی دهندگان احتمالی (در انتخابات ریاست جمهوری) ایالات متحده فکر می کنند که بایدن به نوعی (بیماری) زوال عقل دچار است».
از جمله دیگر نکات مهم این نظرسنجی آن است که بیست درصد از رای دهنگان حزب دموکرات اعلام کردند که از نظر آنها بایدن دچار این نوع اختلال ذهنی است.
۶۶ درصد از رأی دهندگان جمهوری خواه آمریکایی در این نظرسنجی اعلام کردند که نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) دچار زوال عقل است و سی درصد از رأی دهندگان و حامیان احزاب مستقل هم این باور را دارند.
این نظرسنجی در حالی انجام شده که در هفته های اخیر رئیس جمهور آمریکا بارها توانایی ذهنی و جسمی رقیب دموکرات خودش را هدف قرار داده است.
ترامپ در یک اظهارنظر در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: «بایدن وقتی صحبت می کند نمی تواند دو تا جمله کنار هم بچیند. منظورم این است که این آدم بلد نیست حرف بزند. بعد ممکن است رئیس جمهورتان شود، چون بعضی ها مرا دوست ندارند».
رئیس جمهور آمریکا یکشنبه هفته جاری در یک توییت در این باره نوشت: «هیچ کسی خواستار آن نیست که فردی با ضریب هوشی پایین مسئولیت کشورمان را در دست بگیرد و جو بایدن خوابالو قطعا فردی با ضریب هوشی پایین است».

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید