صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

پررونق‌ترین تجارت کرونایی چیست؟+ عکس

کد خبر 22258 1399-04-11 12:12
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در سایه گسترش استفاده از ماسک بسیاری از مردم پیش از آنکه به دنبال اهداف پیشگیری و بهداشتی استفاده از ماسک باشند استفاده مدلینگ از آن را مدنظر دارند.
پررونق‌ترین تجارت کرونایی چیست؟+ عکس


در سایه شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک به یک نیاز و حتی الزام در جوامع بشری تبدیل شده، اما در سایه گسترش استفاده از این پوشش بسیاری از مردم پیش از آنکه به دنبال اهداف پیشگیری و بهداشتی استفاده از ماسک باشند استفاده مدلینگ از آن را مدنظر دارند.
ویروس کرونا باعث شده تا تولید و فروش ماسک به یکی از پررونق ترین تجارت های مرتبط با شیوع ویروس کرونا تبدیل شود. با توجه به توصیه مسئولان برای تاثیر ماسک در مقابله با شیوع ویروس کرونا این تجارت رونق بیشتری هم پیدا کرده است.
در سایه شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک به یک نیاز و حتی الزام در جوامع بشری تبدیل شده، اما در سایه گسترش استفاده از این پوشش بسیاری از مردم پیش از آنکه به دنبال اهداف پیشگیری و بهداشتی استفاده از ماسک باشند استفاده مدلینگ از آن را مدنظر داشته که همین امر باعث پدید آمدن ابتکارهای مختلف و سودآوری هنگفتی شده است.
رویترز در گزارشی از شرق آسیا خبر داد: ماسک به یکی از ملزومات مدلینگ در مالزی و اندونزی تبدیل شده و با وجود آنکه در این دو کشور میزان شیوع کرونا در حال کاهش است، اما باز هم استفاده از ماسک به بخشی از استایل افراد تبدیل شده است.
این محبوبیت به حدی رسیده که شماری از تولیدهای پوشاک اقدام به تولید ماسک هایی بر اساس سفارش مشتریان خود کرده و ماسک هایی که چهره همان فرد روی آن چاپ شده و چهره خندان یا آرایش شده صورت زنان روی ماسک ها رواج بسیاری پیدا کرده است.
یکی از کارگاه های چاپ پارچه هم اکنون بخشی را برای چاپ تک سفارش های مشتریان خود اختصاص داده است و مشتریان می توانند از طریق اینترنت تصاویر مورد علاقه خود را سفارش داده و بعد از ارسال تصاویر آن را چاپ شده روی ماسک دریافت کنند.
فاصله بین سفارش تا تولید در حال حاضر ۳۰ دقیقه است و هر یک از این ماسک ها حدود ۳.۵ دلار برای مشتریان هزینه خواهد داشت.
به گفته مدیران کارگاه، ابتکار این روش باعث شد تا تجارت آن در بحران انقباضی اقتصاد در دوره شیوع ویروس کرونا هم فعال و پررونق باقی بماند.
در همین حال در مالزی هم ماسک های منقش به تصاویر مختلف رواج بسیار زیادی پیدا کرده است.
علاوه بر آن یک شرکت منسوجات در مالزی نیز ماسکی دائمی را از پارچه های پنبه ای تولید کرده است. این ماسک دو لایه داشته و در میان آنها فاصله ای جهت قرار دادن فیلتر در نظر گرفته شده است تا به جای دور انداختن ماسک، فقط فیلتر آن تعویض شود و ماسک اصلی بعد از شست وشو مجدداً مورد استفاده قرار بگیرد.
از اردن هم خبر رسید یک سرآشپز در این کشور پوست بادمجان را به ماسک تبدیل کرده است.
او می گوید با استفاده از تجربه ای که در آشپزی سنتی داشته و با کمک دو طراح لباس موفق شد از پوست بادمجان ماسکی زیبا بسازد که مورد استقبال هم قرار گرفته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان